فایل ورد (word) تاثير ژل سيليکون بر اسکار سوختگي: کار آزمايي باليني آينده نگر، راندوم و دو سويه کور (دارونما - کنترل)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تاثير ژل سيليکون بر اسکار سوختگي: کار آزمايي باليني آينده نگر، راندوم و دو سويه کور (دارونما - کنترل) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تاثير ژل سيليکون بر اسکار سوختگي: کار آزمايي باليني آينده نگر، راندوم و دو سويه کور (دارونما - کنترل)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تاثير ژل سيليکون بر اسکار سوختگي: کار آزمايي باليني آينده نگر، راندوم و دو سويه کور (دارونما - کنترل)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تاثير ژل سيليکون بر اسکار سوختگي: کار آزمايي باليني آينده نگر، راندوم و دو سويه کور (دارونما - کنترل) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نشريه جراحي ايران

تعداد صفحات :9

زمینه و هدف: هدف از اقدامات درمانی در اسکارهای سوختگی پیشگیری از تداخل اسکار در عملکرد طبیعی عضو و ایجاد ظاهری قابل قبول برای اسکار است. تاثیر درمانی سیلیکون ژل در نرم شدن و انعطاف پذیری اسکار نشان داده شده است بنابراین یک بررسی دو سویه کور و راندوم در خصوص تاثیر استفاده از سیلیکون ژل در اسکارهای سوختگی و مقایسه آن با دارونما انجام داده ایم.مواد و روش ها: سی و هشت بیمار با اسکار هیپرتروفیک سوختگی انتخاب شدند. هر اسکار به دو قسمت تقسیم شد و بصورت راندوم سیلیکون ژل در یکی از دو منطقه استفاده شد. بیماران یک ماه و چهار ماه پس از شروع درمان ویزیت شدند و اطلاعات آنها و مشخصات زخم (پیگمانتاسیون، واسکولاریتی، انعطاف پذیری، درد و خارش) بر اساس معیار ونکوور برای اسکار گردآوری شد (بعلت نداشتن وسیله دقیق برای محاسبه، برآمدگی اسکار مورد توجه قرار نگرفت). در پیگیری بیماران چهار بیمار (10.5%) مراجعه ننمودند. سن متوسط بیماران 22 سال (1.5 تا 60 سال) بود. شانزده بیمار (47.1%) مرد بودند.یافته ها: در مشخصات پایه اختلاف زیادی وجود نداشت. گر چه پس از اولین ماه پیگیری تمامی معیارهای محاسبه اسکار در نواحی درمان شده با سیلیکون ژل در مقایسه با ناحیه کنترل، بهبود افزون تری را نشان می داد، ولی فقط در معیار واسکولاریتی تفاوت محسوسی بین دو ناحیه دیده می شد (P<0.05). در پیگیری بعدی (چهار ماه پس از شروع درمان) همه معیارها بجز معیار درد در گروه سیلیکون ژل در مقایسه با گروه کنترل، کاهش چشمگیری داشت.نتیجه گیری: بر اساس مطالعه ما، سیلیکون ژل درمان موثری برای اسکارهای هیپرتروفیک سوختگی است.
كلید واژه: سیلیکون ژل، اسکار هیپرتروفیک، سوختگی

لینک کمکی