فایل ورد (word) توزيع آماري رشد موضوعات علوم پزشكي در طول زمان: تحليل همبستگي بين توسعه MeSH و رشد Medline

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) توزيع آماري رشد موضوعات علوم پزشكي در طول زمان: تحليل همبستگي بين توسعه MeSH و رشد Medline دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) توزيع آماري رشد موضوعات علوم پزشكي در طول زمان: تحليل همبستگي بين توسعه MeSH و رشد Medline  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) توزيع آماري رشد موضوعات علوم پزشكي در طول زمان: تحليل همبستگي بين توسعه MeSH و رشد Medline،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) توزيع آماري رشد موضوعات علوم پزشكي در طول زمان: تحليل همبستگي بين توسعه MeSH و رشد Medline :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مديريت اطلاعات سلامت

تعداد صفحات :10

مقدمه: سر عنوان های موضوعی پزشکی (MeSH) با بیش از 000 23 سر عنوان، منعکس کننده موضوعات حوزه علوم پزشکی است. لذا در این پژوهش با همبستگی بین توسعه MeSH و افزایش رکوردهای Medline می توان چگونگی گسترش آماری موضوعات حوزه پزشکی را در طول زمان مورد سنجش قرار داد.روش بررسی: در یک پژوهش تحلیلی، حدود یك میلیون ركورد از موضوعات علوم پزشكی و انتشارات نمایه شده در دامنه Medline به طور تصادفی انتخاب شد. از طریق تعیین همبستگی بین افزایش تعداد مدارک Medline و افزودن سر عنوان های جدید به MeSH، به دو سوال در خصوص گسترش موضوعات پزشکی پاسخ داده شد: 1. موضوعات پزشکی در طول زمان از لحاظ کمّی چگونه در MeSH گسترش یافته است؟ 2. امروزه در ازای تولید و انتشار چند مدرک علمی پزشکی، یک موضوع جدید تولید و به صورت سر عنوان به MeSH افزوده می شود؟یافته ها: توسعه MeSH در طول زمان، به صورت لگاریتمی در سه فاز مختلف صورت گرفته است. با تلفیق این سه فاز در یک فاز واحد، فرمولی برای پیش بینی توسعه MeSH و موضوعات پزشکی در ازای افزایش انتشارات این حوزه به دست آمد. از طرفی روشن گردید که امروزه، به صورت خطی، در ازای انتشار بیش از 250 مدرک در موضوعات گوناگون علوم پزشکی، یک موضوع جدید فراهم و به MeSH افزوده می شود.نتیجه گیری: نتایج نشان داد که بر خلاف برخی از نظرها، گسترش موضوعات علمی پویاست و این پویایی به صورت خطی است و هرگز متوقف نمی شود.
كلید واژه: Medline، سر عنوان ‌های موضوعی، اصطلاح ‌نامه

لینک کمکی