فایل ورد (word) بررسي ديدگاه کارکنان پرستاري در مورد اثرات سيستم رايانه‌ اي اطلاعات بيمارستاني بر فرآيند مراقبتي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي ديدگاه کارکنان پرستاري در مورد اثرات سيستم رايانه‌ اي اطلاعات بيمارستاني بر فرآيند مراقبتي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي ديدگاه کارکنان پرستاري در مورد اثرات سيستم رايانه‌ اي اطلاعات بيمارستاني بر فرآيند مراقبتي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي ديدگاه کارکنان پرستاري در مورد اثرات سيستم رايانه‌ اي اطلاعات بيمارستاني بر فرآيند مراقبتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي ديدگاه کارکنان پرستاري در مورد اثرات سيستم رايانه‌ اي اطلاعات بيمارستاني بر فرآيند مراقبتي :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مديريت اطلاعات سلامت

تعداد صفحات :13

مقدمه: سیستم اطلاعات بیمارستانی نقش مهمی در افزایش کیفیت درمان در بیمارستان ها دارد. در این پژوهش نحوه تعامل، دیدگاه و رضایت پرستاران و کارکنان بخش های بالینی درباره اثرات سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) بر روی برخی از فعالیت های درمانی بررسی شد.روش بررسی: در این پژوهش تحلیلی، تاثیر سیستم رایانه ای اطلاعات بیمارستانی بر برخی از فعالیت های مراقبتی، وضعیت رفتار، رضایت و نگرش 120 نفر از پرستاران، بهیاران و منشی های بخش های بیمارستان امیرالمومنین (ع) شهرستان سمنان بررسی شد. ابزار جمع آوری اطلاعات، پرسش نامه ای بود كه اعتبار و روایی آن از راه بررسی متون علمی و انجام آزمون – باز آزمون تایید شد.یافته ها: 80 درصد كاركنان چند بار در روز از سیستم رایانه ای بخش خود استفاده می كردند. 55 درصد آنان با در اختیار قرار گرفتن اطلاعات مراقبتی صحیح،50 درصد با راحت تر شدن بررسی داروهای تجویز شده، 45.8 درصد با کمتر شدن خطاهای کاری، 28 درصد با نظارت بهتر بر سیر درمانی بیماران و 15 درصد با بهبود نتیجه درمان به دنبال استفاده از HIS موافق بودند. بین رضایت كاركنان از تاثیر HIS بر روی فرآیند مراقبت از بیماران و رضایت كاربران از سیستم و نوع بخش درمانی، رابطه معنی داری مشاهده شد (P=0.05).نتیجه گیری: كمتر از نیمی از كاركنان از تاثیر سیستم رایانه ای اطلاعات بیمارستانی بر فعالیت های مراقبت از بیماران رضایت نسبی داشتند. استفاده از سیستم های سخت افزاری پیشرفت تر (مانند نرم افزارهای تشخیص صدا برای ورود اطلاعات) و ارایه راه کارهای قانونی برای پیش گیری از دوباره کاری پیشنهاد می گردد.
كلید واژه: نظام‌ های اطلاعات بیمارستانی، نظام‌ های کامپیوتری، فرآیند پرستاری، مراقبت پرستاری، پرستاران

لینک کمکی