فایل ورد (word) عنوان فارسي: بررسي دلالت عبارت «تبيان کل شيء» بر جامعيت قرآن (عنوان عربي: دراسة دلالة عبارة «تبيان کل شيء» علي جامعية القرآن)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) عنوان فارسي: بررسي دلالت عبارت «تبيان کل شيء» بر جامعيت قرآن (عنوان عربي: دراسة دلالة عبارة «تبيان کل شيء» علي جامعية القرآن) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) عنوان فارسي: بررسي دلالت عبارت «تبيان کل شيء» بر جامعيت قرآن (عنوان عربي: دراسة دلالة عبارة «تبيان کل شيء» علي جامعية القرآن)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) عنوان فارسي: بررسي دلالت عبارت «تبيان کل شيء» بر جامعيت قرآن (عنوان عربي: دراسة دلالة عبارة «تبيان کل شيء» علي جامعية القرآن)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) عنوان فارسي: بررسي دلالت عبارت «تبيان کل شيء» بر جامعيت قرآن (عنوان عربي: دراسة دلالة عبارة «تبيان کل شيء» علي جامعية القرآن) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آموزه هاي قرآني

تعداد صفحات :29

مساله «جامعیت قرآن کریم» و گستره آن، از مباحث مهم قرآنی است که نقش بنیادین در فهم و تفسیر قرآن دارد. پژوهشگران برای تبیین قلمرو قرآن، به آیات عباراتی «ونزلْنا علیک الْکتاب تبیانا لکل شیء» است. به رغم مباحث ارزشمندی که در این باره بیان کرده اند، واکاوی آن می تواند برخی از زوایای آن را روشن تر کند. این جستار با روشی توصیفی- تحلیلی، دیدگاه های مفسران درباره تبیان بودن قرآن را بررسی کرده است. تامل در مفهوم تبیان، چگونگی بیان آموزه ها و معارف در قرآن و روایات مربوط به جامعیت، نشان از آن دارد که قرآن مشتمل بر بیان هر چیزی است که نیاز به تبیین دارد. بنابراین، قرآن تبیان همه چیز است؛ اعم از آنچه مربوط به هدایت است و رنگ و بوی دینی دارد و هر آنچه غیر دینی است و به ظاهر مربوط به دین نیست. هر چند برخی جزئیات به صورت تفصیلی و برخی دیگر به صورت اجمالی در قرآن آمده است و قرآن خود بیان آنها را به سنت پیامبر و معصومان (ع) و قواعد عقلایی، زبانی و عملی برگرفته از آن دو، واگذار کرده است. لطفا برای مشاهده متن چکیده عربی به متن کامل (PDF) مراجعه فرمایید.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: قرآن، جامعیت، تبیان، قلمرو قرآن، علوم مستنبط از قرآن (كلیدواژه عربی: القرآن، الجامعیه، التبیان، نطاق القرآن، العلوم المستنبطه من القرآن الکریم)

لینک کمکی