فایل ورد (word) عنوان فارسي: شاخص هاي تمدن اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن کريم (عنوان عربي: سمات الحضارة الإسلامية مرکزة علي التعاليم الإسلامية)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) عنوان فارسي: شاخص هاي تمدن اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن کريم (عنوان عربي: سمات الحضارة الإسلامية مرکزة علي التعاليم الإسلامية) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) عنوان فارسي: شاخص هاي تمدن اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن کريم (عنوان عربي: سمات الحضارة الإسلامية مرکزة علي التعاليم الإسلامية)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) عنوان فارسي: شاخص هاي تمدن اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن کريم (عنوان عربي: سمات الحضارة الإسلامية مرکزة علي التعاليم الإسلامية)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) عنوان فارسي: شاخص هاي تمدن اسلامي بر اساس آموزه هاي قرآن کريم (عنوان عربي: سمات الحضارة الإسلامية مرکزة علي التعاليم الإسلامية) :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آموزه هاي قرآني

تعداد صفحات :25

مبنای اصلی منظومه فکری اسلام در اداره جامعه بر خلاف دیگر مکتب ها، نه صرف آسایش بلکه «سعادت» و «کمال» است. در نگاه قرآنی، یکی از شاخص های جامعه آرمانی، فرزانگی مردم آن در بعد معرفت و حکمت و برخورداری از درکی عمیق و همه جانبه از همه حقایق هستی است؛ همچنان که داشتن فلسفه زندگی و ایمان به یک تکیه گاه اعتقادی معیاری دیگر در ساخت تمدن توحیدی و جامعه مطلوب اسلامی و تمایز بخش تمدن اسلامی از تمدن های غیر اسلامی است. سومین شاخص در تمدن اسلامی، بسط فضیلت های والای انسانی و ارزش های اخلاقی است و سر انجام آنکه برتری جامعه اسلامی در مظاهر مادی و برخورداری از اقتدار اقتصادی، صنعتی و دفاعی، از دیگر معیارهای تمدن در نگاه اسلامی ملاحظه می شود. نکته اساسی در تحلیل و ارزیابی این شاخص ها آن است که سهم و وزن اصلی در این میان به حوزه نرم افزار تعلق داشته و عناصر ذاتی یک جامعه مطلوب، پیشرفته و پوینده مسیر سعادت، بعد مغز افزار آن است و نه بعد سخت افزار آن. بدین روی در تاسیس تمدن نوین اسلامی که هدف نظام اسلامی و مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب است، آن چه در خور اهمیت اساسی است نگرشی استوار و متوازن و الهام یافته از اسلام و منابع اصیل اسلامی از سوی برنامه ریزان کلان کشور و ترسیم کنندگان نقشه این راه است. لطفا برای مشاهده متن چکیده عربی به متن کامل (PDF) مراجعه فرمایید.
كلید واژه: كلیدواژه فارسی: قرآن، جامعه مطلوب، شاخص، تمدن اسلامی، اقتدار (كلیدواژه عربی: القرآن، المجتمع المطلوب، المؤشر، الحضاره الإسلامیه، القدره)

لینک کمکی