فایل ورد (word) مقاله بررسي اثر کنترل راهبردي حاکميت شرکتي بر راهبري اثربخش شرکت‌هاي پذيرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بررسي اثر کنترل راهبردي حاکميت شرکتي بر راهبري اثربخش شرکت‌هاي پذيرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي اثر کنترل راهبردي حاکميت شرکتي بر راهبري اثربخش شرکت‌هاي پذيرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي اثر کنترل راهبردي حاکميت شرکتي بر راهبري اثربخش شرکت‌هاي پذيرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي اثر کنترل راهبردي حاکميت شرکتي بر راهبري اثربخش شرکت‌هاي پذيرفته‌‌شده در بورس اوراق بهادار :


تعداد صفحات :33

حاکمیت شرکتی مؤثر یکی از ویژگی­های اصلی اقتصاد بازار کارا است. به موجب این مفهوم، سهامداران می‎توانند اطلاعات، حق و توانایی عمل برای اثر­گذاری بر مدیریت از طریق فرایند حاکمیت را داشته باشند. هدف اصلی این پژوهش، صورت­بندی چارچوبی برای تعیین نقش­ نوین کنترل راهبردی حاکمیت شرکتی و تأثیر آن بر اثربخشی حاکمان در شرکت­هاست و سعی دارد از این طریق به گسترش مرزهای دانش موجود در این حوزه کمک کند. جامع آماری این پژوهش کلی شرکت­های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار است. با استفاده از روش نمونه‎گیری تصادفی ـ طبقه­ای، 130 شرکت برای نمونه انتخاب شد و پرسشنام محقق‌ساخته‎ای در اختیار مدیر هر یک از شرکت‎ها قرار گرفت و داده­های لازم جمع‌آوری شد. داده­های پژوهش با استفاده از مدل‌یابی معادلات ساختاری و نرم‌افزار اسمارت پی­ال­اس تحلیل شدند. نتایج نشان می­دهد کنترل راهبردی حاکمیت شرکتی بر اثربخشی حاکمیت شرکتی مؤثر است. به‌علاوه، کنترل بیرونی و درونی حاکمیت شرکتی به‌عنوان دو بعد اصلی کنترل راهبردی حاکمیت شرکتی نیز، بر اثر بخشی حاکمیت شرکتی مؤثرند.

لینک کمکی