فایل ورد (word) مقاله تجارت آب مجازي و کاربرد آن در حوز? آبخيز (مطالع? موردي: حوز? آبخيز برآفتاب حاجي‌آباد و پاياب رودان، استان هرمزگان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله تجارت آب مجازي و کاربرد آن در حوز? آبخيز (مطالع? موردي: حوز? آبخيز برآفتاب حاجي‌آباد و پاياب رودان، استان هرمزگان) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله تجارت آب مجازي و کاربرد آن در حوز? آبخيز (مطالع? موردي: حوز? آبخيز برآفتاب حاجي‌آباد و پاياب رودان، استان هرمزگان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله تجارت آب مجازي و کاربرد آن در حوز? آبخيز (مطالع? موردي: حوز? آبخيز برآفتاب حاجي‌آباد و پاياب رودان، استان هرمزگان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله تجارت آب مجازي و کاربرد آن در حوز? آبخيز (مطالع? موردي: حوز? آبخيز برآفتاب حاجي‌آباد و پاياب رودان، استان هرمزگان) :


تعداد صفحات :24

مشکل افت آب‌های زیرزمینی و کمبود آب در اغلب دشت‌های استان هرمزگان امری اجتناب‌ناپذیر است که در اثر استفاد بی‌رویه و عدم مدیریت مناسب در جهت عرضه و تقاضای آب در بخش کشاورزی رخ داده است. در تحقیق حاضر به محاسب بیلان آب مجازی در بخش کشاورزی (صادرات و واردات آب مجازی) و ارزش آن در دو حوز آبخیز با دو اقلیم متفاوت در شمال (حوز آبخیز برآفتاب حاجی‌آباد) و شرق (حوز آبخیز پایاب رودان) استان هرمزگان پرداخته شده است. نتایج نشان داد حوز آبخیز شمالی استان هرمزگان به­عنوان صادرکنند آب مجازی است که عمد حجم آب مجازی مربوط به محصول گندم و نخیلات به ترتیب به 14 و 18/0میلیون مترمکعب و حوز آبخیز شرقی استان مربوط به نخیلات (8/0میلیون مترمکعب) و مرکبات (6/0میلیون مترمکعب) است و حجم عمد واردات آب مجازی مربوط به گندم و برنج است. همچنین طبق نتایج به­دست آمده، حوز آبخیز برآفتاب حاجی‌آباد به­عنوان صادرکنند آب مجازی و حوز آبخیز پایاب رودان به­عنوان وارد کنند آب مجازی است، به‌طوری‌که تراز تجارت آب مجازی در دو حوضه به‌ترتیب 94/11- و 83/17 میلیون مترمکعب و به ترتیب 64 و 67 درصد منابع آب شیرین موجود در دو حوز آبخیز پایاب رودان و برآفتاب حاجی‌آباد صرف تولید محصولات کشاورزی شده و شاخص خودکفایی آب مجازی، به‌ترتیب 86 و 81 درصد و میزان شاخص کم آبی حدود 66 و 69 درصد برآورد شد که حاکی از کمبود شدید منابع آب در دو حوز آبخیز است.

لینک کمکی