فایل ورد (word) مقاله پهنه‌بندي و ارزيابي فراواني چشمه‌ها در مناطق کارستي با استفاده از رگرسيون لجستيک (مطالع? موردي: حوز? آبخيز بجنورد)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله پهنه‌بندي و ارزيابي فراواني چشمه‌ها در مناطق کارستي با استفاده از رگرسيون لجستيک (مطالع? موردي: حوز? آبخيز بجنورد) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله پهنه‌بندي و ارزيابي فراواني چشمه‌ها در مناطق کارستي با استفاده از رگرسيون لجستيک (مطالع? موردي: حوز? آبخيز بجنورد)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله پهنه‌بندي و ارزيابي فراواني چشمه‌ها در مناطق کارستي با استفاده از رگرسيون لجستيک (مطالع? موردي: حوز? آبخيز بجنورد)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله پهنه‌بندي و ارزيابي فراواني چشمه‌ها در مناطق کارستي با استفاده از رگرسيون لجستيک (مطالع? موردي: حوز? آبخيز بجنورد) :


تعداد صفحات :22

ارزیابی فراوانی چشمه‌ها به موضوعی مهم برای برنامه­ریزی استفاده از زمین، به خصوص شناسایی منابع آب زیرزمینی و حفاظت از محیط‌زیست تبدیل شده است. بدین منظور جهت تولید نقش فراوانی چشمه­های حوز آبخیز بجنورد، از روش رگرسیون لجستیک باینری (به منظور وجود و عدم وجود چشمه)، تکنیک­های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و سنجش از دور (RS) استفاده گردید. در این منطقه تعداد 359 چشمه شناسایی شد و 14 عامل مؤثر در وجود چشمه شامل تراکم خطواره، فاصله از خطواره، فاصله از آبراهه، تراکم زهکشی، شاخص پوشش گیاهی (NDVI)، انحنای پروفیل، انحنای مماسی، نسبت سطح، برآیند بردار، بارندگی، ارتفاع، زمین­شناسی، جهت­های جغرافیایی و شیب مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. ضرایب عوامل مؤثر توسط رگرسیون لجستیک از 300 چشمه که به صورت تصادفی انتخاب‌شده بودند، به دست آمد. از 59 چشم دیگر برای مرحل اعتبار­سنجی استفاده شد. در نهایت نقش فراوانی چشمه­­ها به چهار طبق احتمالاتی خیلی کم، کم، متوسط و زیاد تقسیم گردید. نتایج نشان داد که وجود بیش از 80 درصد از چشمه­ها به درستی پیش­بینی گردید. همچنین دقت مدل با استفاده از منحنی ROC، 6/86 درصد تخمین زده شد که نشان­دهند دقت بالای مدل در تحلیل فراوانی چشمه­ها در منطق مورد مطالعه است. در پایان عوامل تراکم زهکشی، شاخص پوشش گیاهی، برآیند بردار، بیش‌ترین ضریب و عوامل شیب، ارتفاع و نسبت سطح کمترین معنی­داری را در بروز چشمه­ها داشته­اند. با توجه به نتایج این تحقیق، می­توان از این روش برای شناسایی منابع آب زیرزمینی در مناطق کارستی استفاده کرد و در بهبود مدیریت جامع حوزه­های آبخیز کارستی، نقش مهمی ایفا نماید.

لینک کمکی