فایل ورد (word) مقاله حاشيه‌نشيني: تحليل جامعه‌شناختي مسائل اجتماعي سياست‌هاي‌ مسکن و پديده‏ي‌غيررسميت (بررسي نمونه‌ي ميان آباد، اسلامشهر، تهران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله حاشيه‌نشيني: تحليل جامعه‌شناختي مسائل اجتماعي سياست‌هاي‌ مسکن و پديده‏ي‌غيررسميت (بررسي نمونه‌ي ميان آباد، اسلامشهر، تهران) دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله حاشيه‌نشيني: تحليل جامعه‌شناختي مسائل اجتماعي سياست‌هاي‌ مسکن و پديده‏ي‌غيررسميت (بررسي نمونه‌ي ميان آباد، اسلامشهر، تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله حاشيه‌نشيني: تحليل جامعه‌شناختي مسائل اجتماعي سياست‌هاي‌ مسکن و پديده‏ي‌غيررسميت (بررسي نمونه‌ي ميان آباد، اسلامشهر، تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله حاشيه‌نشيني: تحليل جامعه‌شناختي مسائل اجتماعي سياست‌هاي‌ مسکن و پديده‏ي‌غيررسميت (بررسي نمونه‌ي ميان آباد، اسلامشهر، تهران) :


تعداد صفحات :34

هدف اصلی این مقاله تحلیل جامعه شناختی مسائل اجتماعی سیاست­های مسکن و پدیده­ی غیررسمیت است. پدیده­ای که به صورت تدریجی و با گذشت زمان رخ می‏نماید، به گونه‏ای که سیاست‌های مسکن در دهه‌های گذشته که خود جزیی از نظام برنامه‌ریزی ملی کشور در قالب برنامه‌های توسعه‌ی 5 ساله و قوانین و طرح‌های منتج از آن‌ها بوده­اند، به بخشی از مکانیسم بازتولیدکننده‌ی فرایندهای غیررسمی تبدیل شده­اند. بر این اساس در این مقاله تلاش شده است تا با استفاده از شیوه­های تحلیل کیفی و با بهره بردن از روش مطالعات اسنادی و مشاهده، چگونگی برآمدن پدیده­ی مورد نظر را در بستر تحولات تجربه شده در تهران- اسلامشهر- میان آباد مورد واکاوی قرار دهیم. یافته های تحقیق نشان می‏دهد که به واسطه­ی چنین بستری، سیاست‌های مسکن، در قالب رژیم‌های شهری جدید مبتنی بر کاسب‌کارسالاری شهری و با حمایت نهادها و سازوکارهای دولتی و جهانی، خود ماهیتی غیررسمی پیدا کرده­ و بر گسترش حاشیه­نشینی دامن زده­اند. در حقیقت با عقب‌نشینی فزاینده‌ی دولت به عنوان رسمی‌ترین نهاد مداخله در حوزه‌ی سیاست‌گذاری مسکن، نهادهایی غیررسمی پا به میدان گذاشته­اند که با ابتنای بر یک سازوکار از پیش موجود یعنی بازار، و سوق‌دادن آن در راستای اهداف و منافع خود، فرایند غیررسمی‌سازی را تشدید و بر گستره­ی حاشیه نشینی افزوده اند. در این وضعیت، سیاست‌های مسکن، خود ماهیتی غیررسمی‌ساز یافته و تبدیل به سازوکاری برای بازتولید غیررسمیت و حاشیه‏نشینی در میان آباد اسلامشهر شده­اند.

لینک کمکی