فایل ورد (word) مقاله اثرات تغذيه‌اي زردچوبه (Curcuma longa) بر کاهش آسيب هاي کبدي و کليوي ناشي از مواجهه با سولفات مس در ماهي کپور معمولي (Cyprinus carpio)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله اثرات تغذيه‌اي زردچوبه (Curcuma longa) بر کاهش آسيب هاي کبدي و کليوي ناشي از مواجهه با سولفات مس در ماهي کپور معمولي (Cyprinus carpio) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله اثرات تغذيه‌اي زردچوبه (Curcuma longa) بر کاهش آسيب هاي کبدي و کليوي ناشي از مواجهه با سولفات مس در ماهي کپور معمولي (Cyprinus carpio)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله اثرات تغذيه‌اي زردچوبه (Curcuma longa) بر کاهش آسيب هاي کبدي و کليوي ناشي از مواجهه با سولفات مس در ماهي کپور معمولي (Cyprinus carpio)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله اثرات تغذيه‌اي زردچوبه (Curcuma longa) بر کاهش آسيب هاي کبدي و کليوي ناشي از مواجهه با سولفات مس در ماهي کپور معمولي (Cyprinus carpio) :


تعداد صفحات :17

سولفات مس به عنوان یک داروی قابل قبول در کنترل جمعیت حلزون ­ها و گیاهان ­آبزی در استخرهای ماهیان گرمابی کاربرد فراوانی دارد. در بررسی حاضر اثرات زردچوبه (Curcuma longa) خوراکی در کاهش آسیب­ های کبدی و کلیوی ناشی از سولفات مس در ماهی کپور معمولی (Cyprinus carpio) مورد بررسی مطالعه قرار گرفته است. به این منظور تعداد 180 بچه ماهی با میانگین وزنی 2/43±16/51 در 12 تانک فایبر گلاس تقسیم شدند. برای انجام آزمایش 3 گروه تیمار و یک گروه شاهد (در 3 تکرار) در نظر گرفته شد. ماهیان گروه ­های شاهد و تیمار به مدت 6 هفته به ترتیب با جیره غذایی حاوی 0، 0/5، 1 و 2 درصد زردچوبه به میزان 3 درصد وزن بدن تغذیه شدند. در پایان دوره پرورش تمامی گروه ها با غلظت 1 میلی­ گرم/ لیتر سولفات مس به مدت یک هفته مواجه شده و نهایتاً وضعیت آنزیم­ های کبدی و آسیب­ های بافتی کبد و کلیه مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس نتایج فعالیت آنزیم ­های آسپارتات آمینوترانسفراز و آلانین آمینوترانسفراز در تیمارهای تغذیه شده با 1 و 2 درصد زردچوبه به­ طور معنی ­داری پایین ­تر از سایر گروه­ها اندازه­ گیری شد، در عین حال آنزیم آلکالین فسفاتاز بعد از مواجهه با سولفات مس در تیمارهای یادشده بالاتر بود (0/05>P). در بررسی­های بافت ­شناسی، آسیب­ های بافتی وارده به کبد و کلیه بطور محسوسی در ماهیان تغذیه شده با زردچوبه کمتر بود. و بر اساس نتایج بررسی حاضر افزودن 0/5 تا 2 % زردچوبه خوراکی در جیره باعث کاهش محسوس آسیب ­های کبدی احتمالی در مواجهه با سولفات مس در کپور معمولی می­ شود.

لینک کمکی