فایل ورد (word) مقاله اولويت بندى استراتژي هاي کنترل آلودگي صوتي در محيط هاي زيست شهري با بهره مندي تلفيقي از مدل هاي ANP و Vikor (مطالعه موردي: شهر آستارا)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله اولويت بندى استراتژي هاي کنترل آلودگي صوتي در محيط هاي زيست شهري با بهره مندي تلفيقي از مدل هاي ANP و Vikor (مطالعه موردي: شهر آستارا) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله اولويت بندى استراتژي هاي کنترل آلودگي صوتي در محيط هاي زيست شهري با بهره مندي تلفيقي از مدل هاي ANP و Vikor (مطالعه موردي: شهر آستارا)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله اولويت بندى استراتژي هاي کنترل آلودگي صوتي در محيط هاي زيست شهري با بهره مندي تلفيقي از مدل هاي ANP و Vikor (مطالعه موردي: شهر آستارا)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله اولويت بندى استراتژي هاي کنترل آلودگي صوتي در محيط هاي زيست شهري با بهره مندي تلفيقي از مدل هاي ANP و Vikor (مطالعه موردي: شهر آستارا) :


تعداد صفحات :17

آلودگی صوتی یکی از مهمترین موارد آلودگی محیط زیست است که در محدوده شهری باعث آزار انسان ها می شود. متاسفانه امروزه آلودگی صوتی بدلیل غیر قابل رؤیت بودن خطرات و اثرات بهداشتی، در اولویت پائین‌تری نسبت به سایر آلودگی ها قرار گرفته است، اما این عدم توجه نباید دلیلی بر اهمیت کم آن تلقی شود و باید میزان تراز صوتی زیست محیطی به عنوان یکی از شاخصهای مهم در برنامه‎ریزی و طراحی محیط های شهری منظور گردد. هدف اصلی این پژوهش، اولویت بندى روش هاى کنترل آلودگی صوتی در محیط های زیست شهری آستارا و ارائه راهکارهای اجرایی منتخب برای کنترل و کاهش آن می باشد. در این تحقیق جهت سناریو سازی، تعیین استراتژی و ارائه راهکار نهایی از مدل های تحلیل شبکه ای (ANP) و و روش بهینه سازی چند معیاره و حل سازشی (Vikor) به صورت تلفیقی استفاده شده است. روش های ANP و Vikor به علت سهولت انجام عملیات و سرعت عمل بالا و دقت عمل زیاد به طور گسترده قابلیت بکارگیری در برنامه ریزی های زیست محیطی و مسائل مهندسی را دارا می باشند. نتایج حاصل از مدل های ANP و Vikor نشان داد که گزینه رشد فرهنگی در مدیریت کاهش آلودگی صوتی به ترتیب با امتیازهای 446/0 و 300/0دارای بیشترین مطلوبیت و گزینه ایجاد کارگروه بهداشت و محیط زیست با امتیازهای 093/0 و 130/0 دارای کمترین مطلوبیت می باشد. در پایان با توجه به نتایج حاصل از مدل های ANPو Vikor، راهکارهای مهندسی و مدیریتی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه گردید که عایق بندی و آکوستیک کردن ساختمان های شهری، معاینه فنی وسایط نقلیه، مکان یابی و جانمایی صحیح کاربری ها از جمله این راهکارهای می باشد.

لینک کمکی