فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد نوکلئوتيد جيره بر شاخص هاي توليدمثلي و پارامترهاي خون شناسي در ماهي قزل آلاي رنگين کمان مولد (Oncorhynchus mykiss)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد نوکلئوتيد جيره بر شاخص هاي توليدمثلي و پارامترهاي خون شناسي در ماهي قزل آلاي رنگين کمان مولد (Oncorhynchus mykiss) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد نوکلئوتيد جيره بر شاخص هاي توليدمثلي و پارامترهاي خون شناسي در ماهي قزل آلاي رنگين کمان مولد (Oncorhynchus mykiss)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد نوکلئوتيد جيره بر شاخص هاي توليدمثلي و پارامترهاي خون شناسي در ماهي قزل آلاي رنگين کمان مولد (Oncorhynchus mykiss)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد نوکلئوتيد جيره بر شاخص هاي توليدمثلي و پارامترهاي خون شناسي در ماهي قزل آلاي رنگين کمان مولد (Oncorhynchus mykiss) :


تعداد صفحات :12

نقش نوکلئوتیدها در جیره ماهیان و متابولیسم آنها در حدود بیش از 25 سال است که مورد مطالعه قرار گرفته است. در کنار تاثیرات آن­ها بر خوش خوراکی غذا، رفتارهای تغذیه ­ای و بیوسنتز اسیدهای آمینه غیر ضروری، اخیراً نوکلئوتیدهای خارجی در آبزی­پروری به ­عنوان مکمل های غذایی جهت افزایش ایمنی و مقاومت در برابر بیماری­های ماهیان پرورشی به ­کار برده می­شود. در این پژوهش تاثیر نوکلئوتید جیره بر شاخص ­های تولید مثلی و خون­ شناسی در ماهی قزل­ آلای رنگین کمان مولد مورد بررسی قرار گرفت. نوکلئوتید جیره در 2 سطح 1 و 2 گرم در کیلوگرم به جیره غذایی اضافه گردید و جیره فاقد نوکلئوتید برای تغذیه گروه شاهد مورد استفاده قرار گرفت. 90 مولد ماده قزل آلای رنگین کمان به صورت تصادفی در سه گروه آزمایشی توزیع شدند (30 قطعه ماهی در هر گروه) و با یکی از جیره­ های آزمایشی به مدت 4 ماه قبل از تخم گیری، تغذیه شدند. مولدین تغذیه شده با 0/2 درصد نوکلئوتید، بالاترین میزان هماوری مطلق، وزن تخمدان، گلبول سفید (WBC)، گلبول قرمز (RBC)، لنفوسیت را نشان دادند (0/05>P). نتایج این آزمایش نشان دهنده این است که افزودن نوکلئوتید جیره به میزان 2 گرم در کیلوگرم دارای اثرات مثبت بر شاخص ­های تولیدمثلی، پارامترهای خون در ماهی قزل آلای رنگین کمان مولد می­ باشد.

لینک کمکی