فایل ورد (word) مقاله مطالعه طيفي، ساختاري و شيميايي هيوميک اسيدهاي استخراج‌شده از زغال‌سنگ‌هاي معادن ايران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله مطالعه طيفي، ساختاري و شيميايي هيوميک اسيدهاي استخراج‌شده از زغال‌سنگ‌هاي معادن ايران دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله مطالعه طيفي، ساختاري و شيميايي هيوميک اسيدهاي استخراج‌شده از زغال‌سنگ‌هاي معادن ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله مطالعه طيفي، ساختاري و شيميايي هيوميک اسيدهاي استخراج‌شده از زغال‌سنگ‌هاي معادن ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله مطالعه طيفي، ساختاري و شيميايي هيوميک اسيدهاي استخراج‌شده از زغال‌سنگ‌هاي معادن ايران :


تعداد صفحات :24

به دلیل تأثیر و اهمیت­ مواد هیومیکی در انواع فرآیند­های زیست­محیطی، آگاهی و دانش از خصوصیات شیمیایی، طیفی و ساختاری این مواد، جنبه­هایی هستند که همیشه باید در مطالعات وابسته به مدیریت و پالایش اکوسیستم­ها درنظر گرفته شوند. در این پژوهش، پس از استخراج و پالایش هیومیک اسید از زغال­سنگ­های معادن ایران، از تکنیک گراویمتری برای تعیین درجه خلوص، از طیف­سنجی­های غیرمخرب مانند FT-IR، UV-VIS، ICP-OES و CHNOS برای سنجش کیفی و کمی و همچنین از ریزنگاره­های SEM برای مطالعه ساختاری هیومیک اسید استفاده شد و نتایج بدست­آمده با نمونه هیومیک اسید استاندارد آلدریچ مقایسه شدند. نتایج آزمون گراویمتری نشان داد که درجه تخلیص هیومیک ­اسید تولیدشده 98 درصد است. از نظر کمی، نتایج آنالیز عنصری ICP-OES نشان دادند که بعد از پالایش هیومیک اسید، غلظت انواع فلزات سنگین در هیومیک اسید خیلی کمتر از محدوده مجاز پیشنهادشده هستند و گستره­ای از عناصر ماکرو و میکرومغذی در ساختار هیومیک اسید وجود دارند. همچنین نتایج کیفی آنالیزهای FT-IR، UV-VIS و SEM به خوبی حضور یک ساختار غالب آروماتیک و غنی از گروه­های عاملی کربوکسیلی و فنولی با درجه هیومیفیکاسیون و فشردگی بالا و نوع A با سطوح اسفنجی­مانند نرم و متخلخل ناهمگن را در هیومیک اسید نشان دادند. نتایج آنالیز CHNOS نیز علاوه بر تائید مناسب بودن زغال­سنگ استفاده­شده جهت استخراج هیومیک­اسید، محصول تولیدی را منطبق بر نمونه­ استاندارد هیومیک اسید نشان می­دهد.

لینک کمکی