فایل ورد (word) مقاله بررسي ارتباط بين آزاد سازي مالي و رشد اقتصادي در کشورهاي منطقه خاورميانه و آفريقاي شمالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بررسي ارتباط بين آزاد سازي مالي و رشد اقتصادي در کشورهاي منطقه خاورميانه و آفريقاي شمالي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي ارتباط بين آزاد سازي مالي و رشد اقتصادي در کشورهاي منطقه خاورميانه و آفريقاي شمالي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي ارتباط بين آزاد سازي مالي و رشد اقتصادي در کشورهاي منطقه خاورميانه و آفريقاي شمالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي ارتباط بين آزاد سازي مالي و رشد اقتصادي در کشورهاي منطقه خاورميانه و آفريقاي شمالي :
تعداد صفحات :25

در این مقاله ارتباط بین آزاد سازی مالی و رشد اقتصادی کشورهای منطقه منا[1] در دوره 1996-2007 با استفاده از روش داده‌های تابلویی بررسی شده است. مبانی نظری این مدل بر اساس مطالعات تسوامیونو و همکاران (2007) و بکارت و همکاران (2006) بنا نهاده شده است. برای بررسی اثر آزاد سازی مالی بر رشد اقتصادی از شاخصهای بالقوه و بالفعل آزاد سازی مالی استفاده شده است. شاخص آزاد سازی مالی بالفعل به صورت جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است. همچنین در این مقاله رابطه علّی رشد اقتصادی و توسعه مالی و رابطه علّی توسعه مالی و آزاد سازی مالی بررسی شده است. نتایج حاصل از بررسی حاکی از این است که رابطه بین توسعه مالی و رشد اقتصادی یک طرفه بوده و از طرف رشد اقتصادی به توسعه مالی است. همچنین رابطه علّی بین توسعه مالی و آزاد سازی مالی وجود ندارد و آزاد سازی مالی اثر مثبت بر رشد اقتصادی دارد. 4- کشورهای منطقه منا عبارت هستند از : مصر ، ایران ، کویت، اردن ، مالت ، مراکش ، عمان ، عربستان سعودی ، سوریه ، تونس، اسرائیل، لبنان ، لیبی، امارات، یمن، الجزایر،بحرین، جیبوتی ، عراق و کرانه غربی و غزه(فلسطین).

لینک کمکی