فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد ايران در دستيابي به شاخص توسعه‌ي انساني (مطالعه موردي: کشورهاي منطقه منا)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد ايران در دستيابي به شاخص توسعه‌ي انساني (مطالعه موردي: کشورهاي منطقه منا) دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد ايران در دستيابي به شاخص توسعه‌ي انساني (مطالعه موردي: کشورهاي منطقه منا)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد ايران در دستيابي به شاخص توسعه‌ي انساني (مطالعه موردي: کشورهاي منطقه منا)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي عملکرد ايران در دستيابي به شاخص توسعه‌ي انساني (مطالعه موردي: کشورهاي منطقه منا) :
تعداد صفحات :26

شاخص‌ توسعه انسانی، شاخصی چند بعدی است که سطج توسعه­ی انسانی موجود در یک کشور را نمایه می­سازد. استفاده بهینه از امکانات موجود برای دستیابی به بالاترین مقدار این شاخص، می­تواند موجبات پیشرفت یک کشور را با هزینه­های کمتر فراهم سازد. لذا بررسی عملکرد یک کشور در دستیابی به این شاخص، می­تواند مسیر لازم برای ارائه‌ی سیاست‌های موثر بر روند تغییرات آن را میسر سازد. در مطالعه حاضر، عملکرد کشور ایران در بین کشورهای منطقه­ی منا در دستیابی به شاخص توسعه انسانی، با استفاده از رهیافت تحلیل پوششی داده­ها مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج مطالعه نشان می‌دهدکه با توجه به ورودی‌ها و خروجی­های منتخب، ایران در دستیابی به شاخص توسعه­ی انسانی دارای 88 درصد کارایی و 12 درصد ناکارایی می­باشد. طبق این نتیجه، اگر کشور ایران در استفاده از منابع و ظرفیت­های موجود، حداکثر کارشناسی و دقت لازم را داشته باشد، می­تواند شاخص HDI را از مقدار 702/0 به 837/0 ارتقاء دهد. لذا، پیشنهاد می­شود که سیاست­گذاران، مدیران اجرائی و نهادها، در جهت استفاده بهینه از موجودی منابع برای افزایش سطح توسعه­یافتگی افراد جامعه، گام­های اساسی بردارند.طبقه بندی JEL:

لینک کمکی