فایل ورد (word) مقاله بررسي کارکرد وتوانايي مدل هاي تجربي در تخمين فرسايش و توليدرسوب (مطالعه موردي حوزه قلعه بني شهرستان کهگيلويه)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله بررسي کارکرد وتوانايي مدل هاي تجربي در تخمين فرسايش و توليدرسوب (مطالعه موردي حوزه قلعه بني شهرستان کهگيلويه) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي کارکرد وتوانايي مدل هاي تجربي در تخمين فرسايش و توليدرسوب (مطالعه موردي حوزه قلعه بني شهرستان کهگيلويه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي کارکرد وتوانايي مدل هاي تجربي در تخمين فرسايش و توليدرسوب (مطالعه موردي حوزه قلعه بني شهرستان کهگيلويه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي کارکرد وتوانايي مدل هاي تجربي در تخمين فرسايش و توليدرسوب (مطالعه موردي حوزه قلعه بني شهرستان کهگيلويه) :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :24

فرسایش خاک ازجمله فرآیندهایی است که منابع آب و خاک یک کشور را مورد تهدید قرار می دهد. فرآیند فرسایش بسیار پیچیده است و عوامل زیادی در آن دخیل بوده ‌که مهمترین آنها عوامل اقلیمی، شیب زمین، پوشش‌گیاهی، مدیریت و نحوه کاربری اراضی می باشد. به دلیل عدم وجود اطلاعات در منطقه از بین روش های تجربی، چهار روش‌ MPSIAC‌،EPM،FAO، BLM انتخاب و ارزیابی این چهار مدل در یکی از حوزه های استان کهگیلویه و بویر احمد-(حوزه قلعه بنی) انجام پذیرفت. ازبین چهار مدل مذکور دو مدل اولیه فرسایش و رسوب را به صورت کمی و دو مدل دیگر، فرسایش را به صورت کیفی برآورد می کنند. براساس روش MPSIAC میزان فرسایش سالانه حوزه 59/3 تن بر هکتار بر سال و روش EPM این مقدار 76/2 تن بر هکتار بر سال بدست آمد. در روش FAO، BLM امتیازهای نهایی مربوط به فرسایش برای کل حوزه به طور میانگین به ترتیب 9/55 و 9/47 محاسبه گردید. براین اساس در روش FAOمیزان فرسایش در کلاس چهارم قرار می گیرد که نیاز به تغییرات وسیع و همه‌جانبه در اداره اراضی و محدود‌کردن عملیات ساختمانی دارد.

لینک کمکی