فایل ورد (word) مقاله مدل‌سازي سينتيکي تخريب حرارتي رنگ در توليد کنسانتره آب چغندر قرمز با روش‌هاي حرارتي مختلف

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله مدل‌سازي سينتيکي تخريب حرارتي رنگ در توليد کنسانتره آب چغندر قرمز با روش‌هاي حرارتي مختلف دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله مدل‌سازي سينتيکي تخريب حرارتي رنگ در توليد کنسانتره آب چغندر قرمز با روش‌هاي حرارتي مختلف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله مدل‌سازي سينتيکي تخريب حرارتي رنگ در توليد کنسانتره آب چغندر قرمز با روش‌هاي حرارتي مختلف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله مدل‌سازي سينتيکي تخريب حرارتي رنگ در توليد کنسانتره آب چغندر قرمز با روش‌هاي حرارتي مختلف :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :21

مقدمه: حفظ رنگ طبیعی، به‌عنوان یک ویژگی کیفی مهم در مورد کنسانتره آب چغندر لبویی، با افزایش دانش در زمینه سینتیک تغییر رنگ امکان‌پذیر است که در این پژوهش مورد توجه قرار گرفته است. مواد و روش‌ها: سه فرایند مختلف حرارت-تبخیر برای تولید آب چغندر تغلیظ شده مورد استفاده قرار گرفت. آب چغندر با بریکس اولیه 10 تا غلظت نهایی در حدود بریکس40 با روش‌های ماکروویو (توان 450 وات)، تبخیرکننده تحت خلأ چرخان (سرعت 66 دور بر دقیقه در دمای 60 درجه سانتی‌گراد) و حرارت در فشار اتمسفری (دمای 100 درجه سانتی‌گراد) تغلیظ شد. تغییرات رنگ نیز طی فرایندهای تغلیظ بررسی شد. تغییرات کل رنگ و پارامترهای L، a و b هانتر جهت تخمین میزان تخریب رنگ بکار گرفته شد. مدل‌های سینتیکی مرتبه صفر، مرتبه یک و مرکب برای بیان تغییر در پارامترهای رنگ مورد استفاده قرار گرفتند. یافته‌ها: غلظت نهایی آب چغندر لبویی با بریکس 40 در زمان‌های 40، 43 و 70 دقیقه به ترتیب با استفاده از ماکروویو، تبخیرکننده دوار تحت خلأ و فرایند گرمایی در فشار اتمسفری به دست آمد. همه پارامترهای هانتر طی زمان کاهش یافتند. مشاهده شد که همه‌ فرآیندهای تغلیظ در آب چغندر پارامترهای رنگ (L، a و b) را به‌صورت کاملاً مشخص تغییر می‌دهند و رنگ محصول قرمز مایل به قهوه‌ای می‌شود. نتیجه‌گیری: نتایج نشان داد که تغییر در مقدار تغییرات کلی رنگ هم از سینتیک مرتبه یک و از مدل مرکب پیروی می‌کند و پارامترهای L، a و b تنها از مدل مرکب پیروی می‌کنند. این مدل بیان می‌کند که تشکیل رنگ و نابودی رنگ‌دانه در حین فرایندهای تغلیظ آب چغندر اتفاق می‌افتند.

لینک کمکی