فایل ورد (word) مقاله بررسي تاثير پوشش کيتوزان- اسانس ليمو بر ماندگاري قارچ دکمه‌اي (آگاريکوس بيسپوروس) کامل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) مقاله بررسي تاثير پوشش کيتوزان- اسانس ليمو بر ماندگاري قارچ دکمه‌اي (آگاريکوس بيسپوروس) کامل دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله بررسي تاثير پوشش کيتوزان- اسانس ليمو بر ماندگاري قارچ دکمه‌اي (آگاريکوس بيسپوروس) کامل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله بررسي تاثير پوشش کيتوزان- اسانس ليمو بر ماندگاري قارچ دکمه‌اي (آگاريکوس بيسپوروس) کامل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله بررسي تاثير پوشش کيتوزان- اسانس ليمو بر ماندگاري قارچ دکمه‌اي (آگاريکوس بيسپوروس) کامل :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :21

مقدمه: طی دهه‌های گذشته تولید قارچ خوراکی در جهان افزایش چشمگیری داشته است. در این بین قارچ خوراکی دکمه‌ای (آگاریکوس بیسپوروس) پر طرفدارترین قارچ خوراکی بوده و بیشترین بازار تولید و مصرف را به خود اختصاص داده است. این نوع قارچ‌ها چون فاقد پوشش خارجی نگهدارنده هستند در معرض هوا و میکروب‌های محیطی قرار گرفته و دارای عمر نگهداری 3 الی 4 روز می‌باشند. هدف از این مطالعه بررسی تاثیر پوشش کیتوزان-اسانس لیمو بر روی ماندگاری قارچ دکمه‌ای (آگاریکوس بیسپوروس) کامل است. مواد و روش‌ها: اسانس لیمو بدست آمد و در غلظت 25/0 درصد و 5/0 درصد (w/v) به پوشش کیتوزانی در غلظت 25/0 و 5/0 درصد (w/v) افزوده شد. قارچ‌ها به روش غوطه‌وری پوشش یافت و در ظروف پلی اتیلنی در دو دمای 1±4 درجه سانتی‌گراد و 1±25 درجه سانتی‌گراد به صورت بسته‌بندی شده و غیر بسته‌بندی نگهداری شد. ویژگی کاهش وزن، غلظت اسید آسکوربیک ، شدت تنفس و تغییرات رنگ برای تمامی تیمارها در روز سوم مورد ارزیابی قرار گرفت. یافته‌ها: لیمونین به عنوان بالاترین ترکیب مونوترپن اسانس لیمو به شمار می‌رود. پوشش کیتوزان- اسانس لیمو تاثیر معنی‌داری بر تغییرات کاهش وزن، غلظت اسید آسکوربیک، شدت تنفس و رنگ تیمارهای مختلف قارچ در طی زمان نگهداری دارد (05/0>‍‍P). درجه حرارت و نحوه نگهداری (وجود بسته بندی و عدم وجود بسته بندی) به صورت معنی داری بر موارد یاد شده موثر است. افزایش غلظت کیتوزان و اسانس لیمو با میزان کاهش وزن و شدت تنفس نسبت عکس و با میزان ماندگاری اسید آسکوربیک نسبت مستقیم دارد. نتیجه‌گیری: بر اساس نتایج حاصل از این مطالعه پوشش5/0 درصد کیتوزان و 5/0 درصد اسانس به همراه بسته بندی با نگهداری در دمای 1±4 درجه سانتی‌گراد به عنوان بهترین فرمول حاصله پیشنهاد می شود.

لینک کمکی