فایل ورد (word) مقاله ارزيابي شرايط استخراج عصاره زعفران در سيستمهاي حلال دوتايي و سه تايي و تعيين شرايط بهينه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) مقاله ارزيابي شرايط استخراج عصاره زعفران در سيستمهاي حلال دوتايي و سه تايي و تعيين شرايط بهينه دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله ارزيابي شرايط استخراج عصاره زعفران در سيستمهاي حلال دوتايي و سه تايي و تعيين شرايط بهينه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله ارزيابي شرايط استخراج عصاره زعفران در سيستمهاي حلال دوتايي و سه تايي و تعيين شرايط بهينه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله ارزيابي شرايط استخراج عصاره زعفران در سيستمهاي حلال دوتايي و سه تايي و تعيين شرايط بهينه :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :24

مقدمه: زعفران گرانبهاترین ادویه دنیا است و عصاره حاصل از این ادویه ارزشمند نه تنها دارای خواص ارزشمند تغذیه ای بلکه دارای کاربردهای گوناگون در فرمولاسیون محصولات غذایی می باشد. ارایه روش مناسب در استخراج ترکیبات موثره آن، با توجه به کاربرد آن در محصولات غذایی و به گونه ای که بالاترین بازده اقتصادی را ایجاد کند امری مهم تلقی می شود. هدف از مطالعه حاضر، دستیابی به اقتصادی ترین روش استخراج ترکیبات مؤثره زعفران می باشد. مواد و روشها: در این بررسی، شرایط استخراج کروسین، سافرانال و پیکروکروسین در سیستم های حلال دوتایی (آب- استن و آب- اتانل) و سه تایی (آب- استن- اتانل) و در نسبتهای مختلف حلالها به هم و نسبتهای متفاوت از حلال به زعفران بررسی گردید. حجمی/وزنی زعفران و بکارگیری سیستم حلال سه 1 به 12 و با نسبت 2:3 یافته ها: استفاده از سیستم حلال دوتایی اتانل- آب به نسبت تایی آب - استن- اتانل به نسبت ساعت به عنوان بهترین شرایط در 16 و زمان 25° C به ازای هر گرم زعفران در دمای 15 و 45 ،40 های و 35/17 ،229/05 استخراج ترکیبات موثره زعفران بدست آمدند. مقادیر کروسین، سافرانال و پیکروکروسین برای حلال دوتایی به ترتیب در عصاره آبی زعفران اندازه گیری شد. 13/6 و 40/03 ،272/96 و برای حلال سه تایی به ترتیب برابر 75/53 نتیجهگیری: در فرمول های غذایی، بر مبنای نیاز به رنگ، عطر و طعم مطلوب و با توجه به مسائل اقتصادی از هریک از روشهای استخراج پیشنهادی میتوان استفاده کرد.

لینک کمکی