فایل ورد (word) مقاله غربال‌گري و شناسايي باکتري هاي اسيد لاکتيک پروبيوتيک شير الاغ با استفاده از تکنيک طيف سنجي تبديل فوريه مادون قرمز (FTIR)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله غربال‌گري و شناسايي باکتري هاي اسيد لاکتيک پروبيوتيک شير الاغ با استفاده از تکنيک طيف سنجي تبديل فوريه مادون قرمز (FTIR) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله غربال‌گري و شناسايي باکتري هاي اسيد لاکتيک پروبيوتيک شير الاغ با استفاده از تکنيک طيف سنجي تبديل فوريه مادون قرمز (FTIR)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله غربال‌گري و شناسايي باکتري هاي اسيد لاکتيک پروبيوتيک شير الاغ با استفاده از تکنيک طيف سنجي تبديل فوريه مادون قرمز (FTIR)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله غربال‌گري و شناسايي باکتري هاي اسيد لاکتيک پروبيوتيک شير الاغ با استفاده از تکنيک طيف سنجي تبديل فوريه مادون قرمز (FTIR) :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :21

مقدمه: باکتری­های اسیدلاکتیک (LAB)، گروه هتروژنی از باکتری­های گرم مثبت و کاتالاز منفی هستند که در جریان تخمیر کربوهیدرات­ها اسید لاکتیک تولید می­کنند. بسیاری از باکتری­های اسیدلاکتیک با تولید بیوپلیمرها مفید صنعتی تأثیری بسزایی بر بهبود طعم، بافت و ماندگاری بسیاری از محصولات لبنی دارند. روش­های متعددی برای شناسایی باکتری­ها وجود دارد که برخی از آنها از دقت کمی برخوردارند و برخی دیگر بسیار پرهزینه هستند. معرفی روشی دقیق، سریع و کم هزینه در این راستا مهم است. مواد و روش­ها: به منظور شناسایی باکتری­های اسیدلاکتیک پروبیوتیک شیر، مطالعه­ای روی شیر الاغ صورت گرفت. برای این منظور، از روش­های کلاسیک میکروب شناسی و بیوشیمیایی و روش طیف­سنجی تبدیل فوریه مادون قرمز (FTIR) استفاده شد. از تجزیه به مولفه­های اصلی (PCA) و خوشه­بندی برای بررسی صحت داده­های طیف­سنجی استفاده گردید. یافته­ها: نتایج روش­های کلاسیک میکروب شناسی نشان داد که باکتری­های جداسازی شده به دو جنس انتروکوکوس و استرپتوکوکوس تعلق دارند. همچنین نتایج روش FTIR نشان داد که ایزوله­های جداسازی شده­ی جنس استرپتوکوکوس و جنس انتروکوکوس به ترتیب به گونه‌ها­ی دیورسی و فکالیس تعلق دارند. تجزیه تحلیل طیف­های IR به کمک تجزیه به مولفه­های اصلی(PCA) درستی و توانایی تکنیک FTIR را در شناسایی دو جنس یاد شده اثبات نمود. نتیجه­گیری: قبل از اقدام به شناسای باکتری­ها به روش­های پیچیده و پر هزینه­ای همانند توالی­یابی DNA، بهتر است تا از روش FTIR استفاده شود. این روش سریع و کم هزینه است و باکتری‌ها را در سطح جنس و حتی گونه شناسایی می‌کند. در این مطالعه، دو جنس از باکتری­ها، یکی از آنها به نام Streptococcus devriesei برای اولین بار در ایران به کمک روش­های مبتنی بر کشت و FTIR شناسایی و تائید شدند.

لینک کمکی