فایل ورد (word) مقاله اندازه‌گيري و ارزيابي فلزات سنگين در کنسروهاي ماهي تون توليد شده از منابع مختلف صيد در سال 1390

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله اندازه‌گيري و ارزيابي فلزات سنگين در کنسروهاي ماهي تون توليد شده از منابع مختلف صيد در سال 1390 دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله اندازه‌گيري و ارزيابي فلزات سنگين در کنسروهاي ماهي تون توليد شده از منابع مختلف صيد در سال 1390  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله اندازه‌گيري و ارزيابي فلزات سنگين در کنسروهاي ماهي تون توليد شده از منابع مختلف صيد در سال 1390،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله اندازه‌گيري و ارزيابي فلزات سنگين در کنسروهاي ماهي تون توليد شده از منابع مختلف صيد در سال 1390 :
تعداد صفحات :10

مقدمه: ارزیابی آلودگی‌ مواد غذایی بویژه ماهی‌ تون و فراورده‌های آن به فلزات سنگین بدلیل پدیده تجمع‌پذیری و به عنوان شاخصی از میزان آلودگی آبها اهمیت فراوانی دارد. در پژوهش حاضر اندازه‌گیری و ارزیابی سه فلز سنگین جیوه، کادمیم و سرب در کنسرو ماهی تون تولید شده از چهار منبع اصلی تأمین ماهی تون کشور مورد بررسی قرار گرفت. مواد و روش‌ها: برای این منظور از چهار نقطه جغرافیایی دریای عمان، سواحل کشورهای هند، سیشل و غنا، نمونه‌هایی از کنسرو ماهی تون تولیدی یکی از کارخانجات معتبر داخل کشور تهیه شد و پس از آماده‌سازی و هضم نمونه‌ها، مقدار جیوه با بهره‌گیری از تکنیک بخار سرد روش طیف‌سنجی جذب اتمی(AAS) و مقدار دو فلز کادمیوم و سرب با روش پلاسمای جفت شده القایی- طیف‌سنجی نشر اتمی (ICP-AES) اندازه‌گیری شد. نتایج حاصل، در مقایسه با سه استاندارد مبنا [ایران (ISIRI)، جهانی (WHO/FAO) و اروپا (EC)] و با استفاده از روش آنالیز واریانس (ANOVA) با بهره‌گیری از نرم‌افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته‌ها: نتایج ارزیابی‌ها نشان داد در 4 سری نمونه‌های‌ مورد آزمایش، میانگین جیوه ppm 082/0±2/0 (100% نمونه‌ها در محدوده‌ی مجاز استاندارد)، میانگین کادمیوم اندازه‌گیری شده ppm 375/0±614/0 (75% نمونه‌ها بالاتر از محدوده‌ی مجاز استاندارد) و میانگین سرب ppm 132/0±5/0 (50% نمونه‌ها در محدوده‌ی مجاز استاندارد) می‌باشد. نتیجه‌گیری: صیدهای منطقه‌ی چا‌بهار از صیدگاه دریای عمان دارای بیشترین و صیدهای سواحل غنا دارای کمترین مقادیر آلودگی به فلزات سنگین تعیین شدند.

لینک کمکی