فایل ورد (word) مقاله پيش بيني فروش فيلم هاي سينمايي در ايران با استفاده از شبکه هاي عصبي و مقايسه آن با روش هاي آماري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله پيش بيني فروش فيلم هاي سينمايي در ايران با استفاده از شبکه هاي عصبي و مقايسه آن با روش هاي آماري دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله پيش بيني فروش فيلم هاي سينمايي در ايران با استفاده از شبکه هاي عصبي و مقايسه آن با روش هاي آماري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله پيش بيني فروش فيلم هاي سينمايي در ايران با استفاده از شبکه هاي عصبي و مقايسه آن با روش هاي آماري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله پيش بيني فروش فيلم هاي سينمايي در ايران با استفاده از شبکه هاي عصبي و مقايسه آن با روش هاي آماري :
تعداد صفحات :37

پیش بینی فروش فیلم قبل از شروع اکران عمومی آن به دلیل عدم قطعیت عکس العملمخاطبین، چالشی بزرگ و مساله ای جذاب و وسوسه انگیز و در عین حال، پیچیده و دشوار است.موفقیت یک فیلم سینمایی، در گرو فروش مناسب و پوشش هزینه های ساخت و سود دهی،دانسته می شود. تا آنجا که به کار بردن عبارت صنعت سینما که در درون خود نگرش و پیش فرضهای عوامل موفقیت یک فعالیت صنعتی را نهفته دارد، به جای هنر سینما، عمومیت دارد. همچنین،بازگشت سرمایه ی صرف شده برای ساخت فیلم سینمایی، تنها وقتی که تماشاگر سینما به تماشایآن فیلم بنشیند، ممکن خواهد بود. می توان با شناخت عوامل تاثیر گذار در فروش فیلم، متغیر هاییتعریف کرد و با شناخت و آموزش آن ها به شبکه ی عصبی، با ارائه ی مدلی، میزان فروش فیلم راپیش بینی نمود. در این صورت، ابزار کمکی بسیار قدرتمندی در اختیار تولید کنندگان فیلم، بهمنظور تضمین وجود حاشیه ی امنی برای سرمایه گزاری انجام شده، قرار می گیرد. در این مقاله،انتخاب متغیر های ورودی، بر مبنای ویژگی ها و مقتضیات صنعت فیلم سازی در کشور ایران و بااستفاده از روش های آماری و عقاید صاحبان نظر در این حیطه، صورت گرفته است. پس از تبدیلمساله ی این مطالعه، از مساله ی پیشبینی، به یک مساله طبقهبندی شده، با استفاده از شبکه ی عصبی MLP با چند متغیر ورودی و یک متغیر خروجی، مدل پیش بینی، ساخته شده است. همین مساله با بهره گیری از روش آماری رگرسیون چند متغیره نیز حل شده است. در انتها، روش Fold-Cross-Validation ده گانه، برای اندازه گیری میزان کارایی مدل پیش بینی به کار رفته است. این کارایی، با بررسی موفقیت مدل، در پیش بینی فروش فیلم، در رده بندی صحیح خود، و در یک ردهبندی بالا و پایین رده بندی صحیح خود، سنجیده شده است. مقایسه نتایج نشان می دهد که شبکههای عصبی، عملکرد بهتری نسبت به روش های آماری برای حل این مساله پیش بینی داشته اند.

لینک کمکی