فایل ورد (word) مقاله شناسايي و رتبه‌بندي عوامل مؤثر بر مکان‌يابي کتابخانه‌هاي عمومي با استفاده از روش فرايند سلسله مراتبي گروهي (AHP)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) مقاله شناسايي و رتبه‌بندي عوامل مؤثر بر مکان‌يابي کتابخانه‌هاي عمومي با استفاده از روش فرايند سلسله مراتبي گروهي (AHP) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله شناسايي و رتبه‌بندي عوامل مؤثر بر مکان‌يابي کتابخانه‌هاي عمومي با استفاده از روش فرايند سلسله مراتبي گروهي (AHP) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله شناسايي و رتبه‌بندي عوامل مؤثر بر مکان‌يابي کتابخانه‌هاي عمومي با استفاده از روش فرايند سلسله مراتبي گروهي (AHP)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله شناسايي و رتبه‌بندي عوامل مؤثر بر مکان‌يابي کتابخانه‌هاي عمومي با استفاده از روش فرايند سلسله مراتبي گروهي (AHP) :
تعداد صفحات :21

هدف: هدف پژوهش شناسایی و رتبه‌بندی عوامل مؤثر بر مکان‌یابی کتابخانه‌های عمومی با استفاده از روش فرایند سلسله مراتبی گروهی AHP)) است. روش: در این پژوهش از روش پیمایشی استفاده شده است. ابتدا با مطالعه کتابخانه‌ای، معیارهای موثر در مکان‌یابی کتابخانه‌های عمومی مشخص شد؛ سپس با نظرسنجی از متخصصین مرتبط توسط پرسشنامه، میزان اهمیت عوامل مؤثر با استفاده از فرایند تحلیل سلسله مراتبی گروهی(AHP)[1] مشخص شد. از 45 پرسشنامه توزیع شده، 32 پرسشنامه به صورت کامل و بدون خطا تکمیل شد. به منظور محاسبه نتایج مقایسه زوجی معیارها و شاخص­های مستخرج از دیدگاه متخصصین کتابداری، نرم­افزار Expert choiceو جهت انجام تحلیل­های مکانی موجود کتابخانه با معیارهای منتخب و نیز شناسایی پهنه­های جدید نرم­افزار Arc GIS بکار رفت. یافته‌ها: یافته‌ها نشان ‌داد از دیدگاه پاسخگویان 34 شاخص در مکان‌یابی کتابخانه‌های عمومی با اهمیت متفاوت، دخیل هستند که در قالب شش معیار اصلی مرکزیت، سازگاری، امکانات رفاهی و پیش‌بینی‌های آینده، جهت‌یابی محل ، شرایط فیزیکی-کالبدی و رقبا قرار می­گیرند. نتیجه‌گیری:. بر اساس امتیاز تعلق‌گرفته به شاخص‌ها، 13 شاخص از ارتباط کم 12 شاخص از ارتباط متوسط و 9 شاخص از ارتباط زیاد برخوردار هستند. همچنین، شاخص‌هایی که بالاترین وزن را در هر گروه داشتند مشخص شدند و در پایان الگویی از عوامل مؤثر بر مکان‌یابی کتابخانه‌های عمومی ارائه شد. [1].Analytic Hierarchy Process (AHP)

لینک کمکی