فایل ورد (word) مقاله نيازهاي اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمين آن نيازها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله نيازهاي اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمين آن نيازها دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله نيازهاي اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمين آن نيازها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله نيازهاي اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمين آن نيازها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله نيازهاي اطلاعاتي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمين آن نيازها :
تعداد صفحات :24

هدف: هدف اصلی این پژوهش نیازسنجی اطلاعات مورد نیاز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر و نقش کتابخانه در تأمین آن نیازها است. روش: روش تحقیق پیمایشی تحلیلی است. جامعه پژوهش شامل دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر است. تجزیه و تحلیل آماری بر روی 357 پرسشنامه­ای پاسخ‌داده‌شده انجام گرفت. اطلاعات بدست‌آمده با استفاده از روش آماری توصیفی و تحلیلی و با به‌کارگیری نرم‌افزار- اس.پی.اس. اس. صورت گرفته است. یافته‌ها: تجزیه و تحلیل داده­ها نشان داد که مهمترین هدف از جستجوی اطلاعات و دلیل کسب اطلاعات دانشجویان به ترتیب، مؤلفه انجام پروژه‌های درسی با میانگین رتبه (11/5) و اطلاعات کمکی و تخصصی مرتبط با کتب درسی با میانگین رتبه (36/3) است. از بین منابع رسمی کسب اطلاعات به ترتیب: متون پایه استاندارد (کتاب­ها و منابع مرجع تخصصی)، مجلات علمی- تخصصی، پایان­نامه­ها و گزارش­های تحقیقاتی، مهمترین منابع جهت تأمین نیازهای اطلاعاتی دانشجویان به حساب می‌آیند. از طرفی استفاده از اینترنت و موتورهای جستجوی عمومی به عنوان منابع الکترونیکی، با میانگین رتبه (02/3) برای تأمین نیازهای اطلاعاتی دانشجویان بیشترین اهمیت را دارا است. در پایان، نتایج پژوهش مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و پیشنهادهایی نیز ارائه شده است. نتیجه‌گیری: نتایج این پژوهش نشان می‌دهد، نقش کتابخانه­های دانشگاه در تأمین نیازهای اطلاعاتی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد قائم‌شهر در حد متوسط، است و دانشجویان به منظور تأمین نیازهای اطلاعاتی خود از سایر کتابخانه­ها و کتابخانه­های شخصی نیز استفاده می‌کنند.

لینک کمکی