فایل ورد (word) مقاله پژوهشي در مصحف مذهّب قرآني عصر تيموري (مطالعه‌ي تطبيقي ويژگي‌هاي صفحات افتتاح در نسخ قرآني منتخب از موزه‌‌هاي آستانه مقدسه قم و آستان قدس رضوي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله پژوهشي در مصحف مذهّب قرآني عصر تيموري (مطالعه‌ي تطبيقي ويژگي‌هاي صفحات افتتاح در نسخ قرآني منتخب از موزه‌‌هاي آستانه مقدسه قم و آستان قدس رضوي) دارای 41 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله پژوهشي در مصحف مذهّب قرآني عصر تيموري (مطالعه‌ي تطبيقي ويژگي‌هاي صفحات افتتاح در نسخ قرآني منتخب از موزه‌‌هاي آستانه مقدسه قم و آستان قدس رضوي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله پژوهشي در مصحف مذهّب قرآني عصر تيموري (مطالعه‌ي تطبيقي ويژگي‌هاي صفحات افتتاح در نسخ قرآني منتخب از موزه‌‌هاي آستانه مقدسه قم و آستان قدس رضوي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله پژوهشي در مصحف مذهّب قرآني عصر تيموري (مطالعه‌ي تطبيقي ويژگي‌هاي صفحات افتتاح در نسخ قرآني منتخب از موزه‌‌هاي آستانه مقدسه قم و آستان قدس رضوي) :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :41

اهداف: پژوهش حاضر، ضمن شناسایی و معرفی صفحات افتتاح مصحف‌های قرآنی عصر تیموری موزه‌های آستانه مقدسه قم و آستان‌قدس رضوی به تبیین و تشریح ویژگی‌های صفحات افتتاح، صفحه‌آرایی و عناصر تزئینی وابسته به این آثار می‎پردازد. روش/رویکرد پژوهشی: مقاله از نظر هدف کاربردی بوده و پژوهش ماهیت توصیفی‌ _ ‌تحلیلی دارد و آثار به روش تطبیقی ارزیابی می‌شوند. اطلاعات با استفاده از منابع کتابخانه‌ای و به شیو میدانی گردآوری و تدوین شده است. سؤال‌های پژوهش: صفحات افتتاح از مصحف‌های قرآن‌های تیموری منتخب از موزه‌های آستان مقدسه قم و آستان‌قدس‌رضوی دارای چه ویژگی‌های بصری _ ‌تزئینی هستند و چه نقاط اشتراک و افتراقی بین آنها وجود دارد؟ یافته‌های پژوهش: در بررسی صفحه‌آرایی و طبقه‌بندی عناصر تزئینی مشخص شدبه‌طور کلی 3/63% از صفحه‌آرایی صفحات افتتاح عصر تیموری به‌صورت سه‌کتیبه‌ای و 7/36% پنج‌کتیبه‌ای بازوبندی هستند. بیش‌ترین عناصر تزئینی متعلق به نقوش مصحف‌های قرآنی موزه‌ آستان قدس رضوی است. مهم‌ترین وجه اشتراک در به‌کارگیری نوع رنگ‌ها، ترکیب‌بندی صفحه‌آرایی، موتیف‌ها و نقوش بوده و بارز‌ترین وجه افتراق در میزان درصدهای فراوانی نسبی از عناصر بصری _ تزئینی تشکیل شده است. نتیجه‌گیری: نتایج پژوهش نشان داد صفحات افتتاح مصحف قرآنی تیموری از ساختاری متعادل و منسجم در ترکیب‌بندی، نقوش و رنگ برخوردار است. از نقوش اسلیمی، ختایی، هندسی و رنگ‌های لاجورد و طلا با نسبت‌های متغیّر در هر دو آثار دیده شده است. تزئینات صفحات افتتاح قرآن‌های مذهّب موزه رضوی نسبت به موز قم پرکارتر و دارای ظرافت و تنوع نقوش هستند.

لینک کمکی