فایل ورد (word) مقاله حفظ هويت اسلامي و امنيت هستي‌شناختي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران از منظر مقام معظم رهبري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله حفظ هويت اسلامي و امنيت هستي‌شناختي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران از منظر مقام معظم رهبري دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله حفظ هويت اسلامي و امنيت هستي‌شناختي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران از منظر مقام معظم رهبري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله حفظ هويت اسلامي و امنيت هستي‌شناختي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران از منظر مقام معظم رهبري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله حفظ هويت اسلامي و امنيت هستي‌شناختي در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران از منظر مقام معظم رهبري :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :33

سیاست خارجی هر کشور رویکردها و جهت‌گیری آن را نسبت به نظام و روابط بین‌الملل نمایان می‌سازد. در ج.ا.ایران، نقش مقام معظم رهبری در سیاست خارجی، ویژه و برتر است و بر اساس قانون اساسى، بالاترین جایگاه را براى تصمیم‌گیری‌های کلان در سیاست خارجى نظام دارد. مقام معظم رهبری در دیدارهای سالانه با مسئولان وزارت امور خارجه و نمایندگان سیاسی ج.ا.ایران در سایر کشورها، اصول سیاست خارجی ج.ا.ایران را تبیین می‌کنند و تحلیل محتوای کمّی و کیفی بیانات ایشان نشان می‌دهد که چهار اصل حفظ هویت نظام اسلامی ایران، نفی نظام سلطه، حمایت از مستضعفان در برابر مستکبران و روابط صلح‌آمیز با دولت‌های غیرمحارب، مهم‌ترین اصول سیاست خارجی ج.ا.ایران در اندیشه مقام معظم رهبری می‌باشند که در میان آنها حفظ هویت نظام اسلامی ایران، به طور قابل توجهی حائز اهمیت بالاتری است. بر این اساس، تحقیق حاضر به دنبال پاسخ به این سؤال است که چرا حفظ هویت اسلامی در سیاست خارجی ج. ا. ایران از منظر مقام معظم رهبری، حائز اهمیت بالاتری می‌باشد؟ فرضیه محققان این است که از منظر مقام معظم رهبری، حفظ هویت اسلامی در سیاست خارجی به دلیل تأمین امنیت هستی‌شناختی ج.ا.ایران حائز اهمیت بالاتری می‌باشد. برای بررسی فرضیه مزبور، تحلیل محتوای کمّی و کیفی بیانات مقام معظم رهبری در هجده دیدار با مسئولان وزارت امور خارجه و نمایندگان سیاسی ج.ا.ایران در سایر کشورها از سال 1368 تا سال 1390 انجام شده و سپس نتایج آن با استفاده از نظریه امنیت هستی‌شناختی تحلیل شده است.

لینک کمکی