فایل ورد (word) مقاله مقايسه ضوابط طراحي اتصالات تير به ستون بتن آرمه از ديدگاه آيين نامهACI318-2014، مبحث نهم مقررات ملي ساختمان (1392) و آيين نامه بتن ايران (آبا)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله مقايسه ضوابط طراحي اتصالات تير به ستون بتن آرمه از ديدگاه آيين نامهACI318-2014، مبحث نهم مقررات ملي ساختمان (1392) و آيين نامه بتن ايران (آبا) دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله مقايسه ضوابط طراحي اتصالات تير به ستون بتن آرمه از ديدگاه آيين نامهACI318-2014، مبحث نهم مقررات ملي ساختمان (1392) و آيين نامه بتن ايران (آبا)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله مقايسه ضوابط طراحي اتصالات تير به ستون بتن آرمه از ديدگاه آيين نامهACI318-2014، مبحث نهم مقررات ملي ساختمان (1392) و آيين نامه بتن ايران (آبا)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله مقايسه ضوابط طراحي اتصالات تير به ستون بتن آرمه از ديدگاه آيين نامهACI318-2014، مبحث نهم مقررات ملي ساختمان (1392) و آيين نامه بتن ايران (آبا) :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :28

اتصالات تیر به ستون، در سازه های بتن آرمه، به ویژه در قاب های خمشی، نقش مهمی در رفتار لرزه ای اینگونه سازه ها ایفا می نماید. در قاب های مقاوم لرزه ای، هدف اصلی طراحی برای گره اتصال، این است که تا زمانی که مفاصل پلاستیک در اعضای قاب، شکل گیرد، گره های اتصال، الاستیک باقی بمانند. در این مقاله، ابتدا به معرفی اتصالات تیر به ستون بتنی، نیروهای اتصال، ناشی از بارگذاری ثقلی و جانبی و انواع اتصالات داخلی، خارجی و گوشه پرداخته شده است. همچنین مکانیزم های انتقال نیرو در اتصال تیر به ستون در دو حالت بدون آرماتور عرضی (خاموت) و با آرماتور عرضی (خاموت)، تشریح شده و رفتار لرزه ای اتصالات و انواع خرابی های ایجاد شده در اتصالات ناشی از زلزله در سال های اخیر، بحث شده است. در ادامه، مقاومت برشی اتصال، بررسی شده و الزامات مهار میلگرد طولی تیر و ستون، بیان شده است. سپس ضوابط طراحی اتصالات تیر به ستون بتنی، از دیدگاه آیین نامه ACI 318-2014، مبحث نهم مقررات ملی ساختمان سال 1392 و آیین نامه بتن ایران (آبا)، با یکدیگر مقایسه گردیده است.

لینک کمکی