فایل ورد (word) مقاله نوآوري‌هاي امام خميني(س) در قاعدة لاضرر و شباهت آن با سوء استفاده از حق در مسئوليت مدني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاله نوآوري‌هاي امام خميني(س) در قاعدة لاضرر و شباهت آن با سوء استفاده از حق در مسئوليت مدني دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاله نوآوري‌هاي امام خميني(س) در قاعدة لاضرر و شباهت آن با سوء استفاده از حق در مسئوليت مدني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاله نوآوري‌هاي امام خميني(س) در قاعدة لاضرر و شباهت آن با سوء استفاده از حق در مسئوليت مدني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاله نوآوري‌هاي امام خميني(س) در قاعدة لاضرر و شباهت آن با سوء استفاده از حق در مسئوليت مدني :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :17

: از مهم‌ترین و پر کاربردترین قواعد فقهیه، قاعده «لاضرر» است که با توجه به منشأ روایی آن، از دیرباز مورد توجه و استفاده فقهای عظام شیعه و سنی بوده است. اما نحوه استفاده و دایره شمول این قاعده مورد اختلاف فقیهان است. امام راحل با دقت نظری بدیع و با نگرشی متفاوت با سایر فقیهان به روایت نبوی نگریسته و به استنباطی متفاوت دست یافته است که بر اساس آن، حدیث لا ضرر شامل خسارت‌های مادی و معنوی و بیانگر حکم اولیه‌ای در عرض سایر احکام اولیه است و در تعارض با هیچ حکمی جز حکم قاعده سلطنت نیست. این استنباط شباهت کاملی با بیان حقوقدانان درباره نظریه سوء استفاده از حق دارد که در مباحث مسئولیت مدنی ابراز شده و محدود کننده دایره اِعمال حق است.

لینک کمکی