فایل ورد (word) مروري بر اثرات گل ختمي (Althaea officinalis) بر بهبود توان فيزيولوژيکي،آنزيم ها و سلول هاي خوني ماهيان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مروري بر اثرات گل ختمي (Althaea officinalis) بر بهبود توان فيزيولوژيکي،آنزيم ها و سلول هاي خوني ماهيان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مروري بر اثرات گل ختمي (Althaea officinalis) بر بهبود توان فيزيولوژيکي،آنزيم ها و سلول هاي خوني ماهيان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مروري بر اثرات گل ختمي (Althaea officinalis) بر بهبود توان فيزيولوژيکي،آنزيم ها و سلول هاي خوني ماهيان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مروري بر اثرات گل ختمي (Althaea officinalis) بر بهبود توان فيزيولوژيکي،آنزيم ها و سلول هاي خوني ماهيان :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي علوم کشاورزي، گياهان دارويي و طب سنتي

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

افزایش تقاضای ماهی به دلیل رشد سریع جمعیت، درآمد ناشی از این فعالیت و همچنین ارجحیت ماهی بر سایر پروتیینهای حیوانی و دلایل فرهنگی و بهداشتی رشد این صنعت را تسریع کرده است. با توجه به اثرات سوء داروهای شیمیایی بهترین جایگزین برای این گونه داروها بهخصوص در آبزیپروری استفاده از گیاهان دارویی است. به دلیل ناشناخته بودن اثرات داروهای گیاهی باید آزمایشاتی در این زمینه صورت گیرد. گل ختمی یکی از شناخته شدهترین گیاه دارویی در طب سنتی است که به دلیل داشتن ترکیبات موجود در آن دارای ویژگی های ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی و نیز خاصیت آنتیاکسیدانی است. تمامی قسمتهای این گیاه شامل ریشه، ساقه و برگ دارای خاصیت دارویی است و در طب سنتی کاربرد زیادی دارد. هدف از ارزیابی این گیاه میزان تاثیر آن بر توان فیزیولوژیکی، فاکتورهای خونی، بیوشمیایی و آنزیمها در ماهیان و همچنین تاثیر مثبت در جلوگیری از بروز آسیبهای ناشی از آلایندهها بر جانوران میباشد. طبق نتایج حاصل از آزمایش این گیاه باعث ارتقاء توان فیزیولوژیک آبزیان شده و در مواجهه با مسمومیتها باعث ایجاد مقاومت بیشتر در ماهی میشود.

لینک کمکی