فایل ورد (word) فرهنگ حلف در پيش از تاريخ بين النهرين

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) فرهنگ حلف در پيش از تاريخ بين النهرين صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) فرهنگ حلف در پيش از تاريخ بين النهرين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

فرهنگ حلف در پیش از تاریخ بین النهرین

( 178 اسلاید)

مقدمه:

بیشترین اطلاعات از فرهنگ و تمدن بین النهرین در جلگه های دجله و فرات شكوفا شد كه بیشتر گزارشهای باستان شناختی و در دوران های تاریخی بر مدارك كتبی شامل سنگ نبشته ها و گل نبشته ها و آثار یادمانی استوار است.

از سال 1802 م بود كه قدمهای مثبتی در راه شناخت گذشته اقوام ساكن منطقه ای كه امروزه بنام بین النهرین و شرق نزدیك به معنای وسیع كلمه رایج است برداشته شد. بین النهرین را منطقه ای می دانند كه قسمت قوس شرقی هلال حاصلخیزی را در برمی گیرد و دو رود دجله در شرق و فرات در غرب آن جریان دارند.

پس بین النهرین یكی از كانون های تمدن و هنر در آسیای غربیو خاورمیانه و آسیای نزدیك است. گسترش فرهنگها در این منطقه به صورت مستقل صورت گرفته است.

هزاره هشتم پ.م اولین استقرارهای فرهنگی وجود داشته و هزاره چهارم خط و كتابت بوجود آمده است. در هزاره چهارم گسترش شهرها و پیدایش حكومتی بوده است.

از لحاظ محیط زیست منطقه بین النهرین به 3 بخش تقسیم می شود

1-  حاشیه كوههای زاگرس

2- قسمتهای شمالی بین النهرین

3- قسمتهای جنوبی بین النهرین (ایجاد شهرها و شهرنشینی)

انقلاب نوسنگی بین النهرین دارای وی‍ژگی هایی است:

1- شروع كشاورزی البته بسیار ابتدایی بوده است.

2- اهلی كردن حیوانات

3- استقرارهای دائم در روستا

4- سفالگزی

..

لینک کمکی