فایل ورد (word) : امنيت و سرمايه¬گذاري مستقيم خارجي در خاورميانه (بررسي تطبيقي ايران و ترکيه)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : امنيت و سرمايه¬گذاري مستقيم خارجي در خاورميانه (بررسي تطبيقي ايران و ترکيه) صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : امنيت و سرمايه¬گذاري مستقيم خارجي در خاورميانه (بررسي تطبيقي ايران و ترکيه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : امنیت و سرمایه­گذاری مستقیم خارجی در خاورمیانه

(بررسی تطبیقی ایران و ترکیه)

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مطالعات منطقه­ای – خاورمیانه

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

((سرمایه­گذاری مستقیم خارجی)) عامل مهمی در رشد و توسعه اقتصادی بشمار می­آید. جذب سرمایه­گذاری خارجی راهی جهت تسریع حرکت اقتصاد یک کشور بسوی توسعه و ایجاد اشتغال است و می­توان آن را به عنوان موتور توسعه و رشد اقتصادی بشمار آورد. رشد اقتصادی نیز یکی از اهداف اساسی برنامه­های اقتصادی کشور­هاست. به همین علت یکی از ویژگی­های برجسته اقتصاد جهانی در دهه­های گذشته رشد چشمگیر سرمایه­گذاری مستقیم خارجی ([1]FDI) بوده است.

اغلب کشورهای در حال توسعه برای رونق دهی به اوضاع اقتصادی و ایجاد اشتغال و دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی پایدار با مشکل کمبود منابع سرمایه­گذاری روبرو هستند. جبران عقب ماندگی، نیازمند سرمایه­گذاری جهت بهره­برداری از مزیت­های نسبی و توانایی­های اقتصادی است. در فرایند جهانی شدن، سرمایه نیز با سهولت قابل انتقال است، ولیکن سرمایه­گذاران به دنبال کسب سود بیشتر و مکانی امن برای سرمایه گذاری هستند. با اشباع شدن سرمایه­گذاری در کشورهای توسعه یافته، نرخ بازده سرمایه­گذاری در این کشورها کاهش می­یابد، در نتیجه در صورتی که امنیت سرمایه­گذاری در کشور­های در حال توسعه و اقتصاد­های در حال گذار تضمین گشته و بستر قانونی مناسب فراهم گردد، سرمایه­گذاران بین­المللی میل و رغبت بیشتری برای حضور گسترده در اقتصاد و بازار این کشور­ها خواهند داشت .

امنیت مورد نیاز جهت سرمایه­گذاری از ابعادی چون :

– امنیت حقوقی سرمایه­گذار به دلیل وجود قوانین مناسب که متضمن حقوق خصوصی     باشند و اعتبار این قوانین؛

– امنیت سیاسی به دلیل فراهم آوردن ثبات سیاسی و نتیجتاً مکانی امن برای سرمایه­گذاری؛

– امنیت اقتصادی به دلیل فراهم آوردن بسترهای لازم برای بهره­گیری صحیح از سرمایه وارد شده و نهایتاً بازده سود مناسب برای جذب سرمایه گذاران برخوردار است؛

کشور ایران نیز طی دو قرن اخیر با کمبود سرمایه­گذاری و تولید مواجه بوده است. بنابراین دستیابی به نرخ رشد اقتصادی قابل قبول همواره در صدر اهداف برنامه­های توسعه این کشور بوده است، زیرا که لازمه رشد اقتصادی و تولید بیشتر، سرمایه­گذاری بیشتر است. مطالعه روند سرمایه­گذاری به تولید ناخالص داخلی در ایران با سایر کشور­ها نشان می­دهد که این نسبت هیچ گاه در ایران به اندازه قابل قبول نرسیده است و این درحالی است که کشور ترکیه با وجود شرایط مشابه ایران توانسته است سرمایه­گذاری خارجی قابل توجه­ای را نصیب خود سازد.

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

[1] – Foreign Direct Investment

لینک کمکی