فایل ورد (word) : ارزيابي استحکام گير بند هاي ارتودنسي سمان شده توسط گلاس يونومر مديفيه شده با کلسيم آمورفوس فسفات ( ACP ): مطالعه ي آزمايشگاهي ( In-vitro)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : ارزيابي استحکام گير بند هاي ارتودنسي سمان شده توسط گلاس يونومر مديفيه شده با کلسيم آمورفوس فسفات ( ACP ): مطالعه ي آزمايشگاهي ( In-vitro) صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : ارزيابي استحکام گير بند هاي ارتودنسي سمان شده توسط گلاس يونومر مديفيه شده با کلسيم آمورفوس فسفات ( ACP ): مطالعه ي آزمايشگاهي ( In-vitro)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : ارزیابی استحکام گیر بند های ارتودنسی سمان شده توسط گلاس یونومر مدیفیه شده با  کلسیم آمورفوس فسفات

( ACP ): مطالعه ی آزمایشگاهی ( In-vitro)

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

دندانپزشکی

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

با توجه به افزایش شیوع دمینرالیزاسیون طی درمان ثابت ارتودنسی ناشی ازسطح نامنظم براکت ها، بند ها و اتچمنت های دیگر و از سوی دیگر دشوار شدن مکانیسم های Self-clearing  مانند حرکت بزاق و عضلات دهان، زمینه برای تجمع پلاک افزایش می یابد(51).

دندان هایی که طی درمان ارتودنسی بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند،مولر ها ، لترال ماگزیلا، کانین مندیبل و پره مولر ها می باشند(52).

کنترل دمینرالیزاسیون و White spot در طی درمان شامل جلوگیری از ایجاد دمینرالیزاسیون و تحریک رمینرالیزاسیون می باشد. به همین دلیل سمان هایی مانند گلاس یونومر با خاصیت آزادسازی فلوراید و ترکیباتی جدیدی مانند کازئین فسفوپپتید آمورفوس کلسیم فسفات CCP-ACP) ) و آمورفوس کلسیم فسفات (ACP)  از اهمیت بالایی  برای کنترل دمینرالیزاسیون برخوردار می باشند.

پیشرفت و وارد شدن مواد حاوی ACP در دندانپزشکی راهی متفاوت جهت مقابله با ایجاد دمینرالیزاسیون بر روی سطوح مینایی می باشد (53). اولین مواد حاوی ACP که به صورت تجاری تولید شد یک نوع آدامس حاوی CPP-ACP  ( Recaldent) (54)  و یک خمیر دندان حاوی ACP بود(47). ترکیب CPP-ACP، عامل سازنده هیدروکسی آپاتیت می باشد و آزاد شدن کلسیم و فسفات موجب بهبود بالانس مواد معدنی ضروری در دهان می شود که در درمان های دندانپزشکی مانند بلیچینگ و ارتودنسی که دندان ها با کمبود کلسیم و فسفات و عوامل پوسیدگی زا ( به ترتیب ) مواجه می شوند کمک شایانی می‏نماید .

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

لینک کمکی