فایل ورد (word) : : ارتباط چندشکلي هاي ژنتيکي CAT C-262Tو SOD1 A251G با خطر ابتلاء به سرطان معده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : : ارتباط چندشکلي هاي ژنتيکي CAT C-262Tو SOD1 A251G با خطر ابتلاء به سرطان معده صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : : ارتباط چندشکلي هاي ژنتيکي CAT C-262Tو SOD1 A251G با خطر ابتلاء به سرطان معده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : ارتباط چندشکلی های ژنتیکی  CAT C-262Tو SOD1 A251G با خطر ابتلاء به سرطان معده

  فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

زیست شناسی – سلولی مولکولی

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

معده بخشی از سیستم گوارشی می باشد که از انتهای مری شروع شده و به روده ی کوچک ختم می شود. معده شامل پنج قسمت به نام‌های Cardia، Fundus،body ، Antrum، وpylorus می باشد.Cardia  نزدیک‌ترین قسمت به مری وPylorus  آخرین قسمت است که به روده‌ی کوچک ختم می‌شود. سه قسمت اول را معده‌ی پیشین[1] و دو قسمت پایینی را  معده‌ی پسین[2] گویند. دیواره ی معده شامل  پنج لایه به نام‌های mucosa، Submucosa، Muscle، Subserosa و  Serosaمی باشد. Mucosa داخلی‌ترین لایه معده می‌باشد که بیشتر سرطان‌های معده از این لایه منشأ می‌گیرند .( Dhalla et al., 2011)

سرطان معده دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان و چهارمین سرطان شایع بعد از سرطان‌های ریه، سینه و کلورکتال در سراسر جهان است که سالانه حدود 989،600 مورد جدید و738،000 مرگ در اثر این سرطان در دنیا گزارش شده است (Nagini., 2012).

چندین نوع مختلف از سرطان معده وجود دارد که مهمترین آن‌ها Adenocarcinoma ،lymphoma ،GIST[3] وCarcinoid  می‌باشد. از نظر بافت شناسی اکثریت بیماران مبتلا به سرطان معده یعنی حدود %90 از نوع Adenocarcinoma می باشند که از نظر بیماری‌زایی به دو دسته‌ی روده ای[4] و منتشر[5] تقسیم بندی می شود2009)  Tepes.,).

نوع Intestinal بیشتر با عوامل محیطی مرتبط است و در میان مردان و گروه‌های سنی پیرتر معمول‌تر است. اما نوع Diffuse که در جوان ترها بیشتر دیده می شود، یک پس زمینه ژنتیکی قوی دارد وشیوع آن در بین زنان و مردان برابر می باشد ( Matysiak-Budnik et al., 2006).

سرطان معده یک بیماری چند عاملی است که ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی سبب بروز این بیماری می شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

جنسیت و سن

بروز سرطان معده در سنین بالا افزایش می‌‌‌یابد بطوریکه که بیشینه‌ی آن در سنین بین 60 الی 80 سالگی است و به ندرت در افراد زیر سی سال بروز می‌کند. شیوع این بیماری در مردان در همه‌ی کشورها تقریباً با نرخ 2 تا 4 برابر بالاتر از زنان استJemal et al., 2011) ).

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

[1] Proximal Stomach

[2] Distal Stomach

[3] Gastriintestinal Stromal Tumor

[4] Itestinal

[5] Diffuse

لینک کمکی