فایل ورد (word) اثر غلظت هاي مختلف 2،4-D و BAP و انواع محيط کشت (جامد، مايع و دولايه) بر ريز ازديادي ليسيانتوس (Eustoma grandiflorum)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اثر غلظت هاي مختلف 2،4-D و BAP و انواع محيط کشت (جامد، مايع و دولايه) بر ريز ازديادي ليسيانتوس (Eustoma grandiflorum) صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اثر غلظت هاي مختلف 2،4-D و BAP و انواع محيط کشت (جامد، مايع و دولايه) بر ريز ازديادي ليسيانتوس (Eustoma grandiflorum)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : اثر غلظت های مختلف 2،4-D و BAP و انواع محیط کشت (جامد، مایع و دولایه) بر ریز ازدیادی لیسیانتوس (Eustoma grandiflorum)

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

مهندسی کشاورزی _ گروه باغبانی

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

اصطلاح ریزافزایی[1](ریزازدیادی)، به تکثیر رویشی گیاهان در شرایط درون ­شیشه­ای و گندزدایی شده با استفاده از بخش­های کوچک گیاه اطلاق می­شود (خوشخوی، 1378؛ چیری[2]، 2002). ریزازدیادی بزرگترین پیشرفت تکنولوژی کشت بافت گیاهی می­باشد که در آن انبوهی از گیاهان با ساختار ژنتیکی یکسان بدست می­آید. در ریزازدیادی مقدار بسیار کمی از بافت گیاه به عنوان ریزنمونه نیاز می­باشد و در برخی از گونه­های گیاهی که به روش­های رایج تکثیر نمی­شوند، ریزازدیادی، روش مناسبی است و در هر فصلی از سال قابل اجرا است و تغییرات فصلی تأثیری در اجرای آن ندارد و با این روش گیاهان عاری از ویروس حاصل می­شوند (کهریزی، 1389). ریزازدیادی ابزار مؤثری در تکثیر گیاهان زینتی در مقیاس وسیع است. برای اینکه تجارت گل­های شاخه بریده در سطح جهانی مطرح شود، فنون جدیدی توسعه یافته­اند (روت و جین[3]، 2004). روش­های پیشرفته­ای در اختیار تولید کنندگان گیاهان زینتی و دارویی قرار دارد که می­توانند نیازهای بازارهای جهانی را در قرن آینده فراهم کنند. این دستورالعمل­ها بر اساس سطوح بهینه قندها، ترکیبات آلی، مواد معدنی، عوامل محیطی و تنظیم­ کننده­های رشد گیاهی بوده و مقادیر بالایی از باززایی را در شرایط درون ­شیشه­ای پدید می­آورند. فلور طبیعی گیاهی ایران شامل تعداد زیادی گونه­های گیاهی است، اما فرسایش ژنتیکی باعث از دست رفتن گونه­های متعددی شده­ است، به طوری که بسیاری از گونه­های با ارزش دارویی و زینتی تحت حفاظت قرار دارند. ریزازدیادی یک روش مناسب برای تکثیر تجاری بوده و برای ازدیاد گونه­های مختلف دارویی و زینتی مورد استفاده قرار می­گیرد.

لیسیانتوس از خانواده جنتیاناسه[4] است. جنس لیسیانتوس بومی ایالات متحده جنوبی، نبراسکا، لویزیانا و مکزیک است و با نام­های انگلیسی تگزاس ­بلوبل[5]، تولیپ ­جنتین[6] و پریاری ­جنتین[7] شناخته شده است و سه گونه از این جنس معرفی شده است:

1-Eustoma grandiflorum Syn. E. russelianum Shinners  ، از اهمیت تجاری زیادی برخوردار است. این گیاه زینتی که دارای ارزش اقتصادی بالایی است، بیش از 50 سال قبل در ژاپن معرفی شد. بیش از 15 واریته از آن شناخته شده است و برای تولید گیاه گلدانی گلدار و گل شاخه بریده، پرورش داده می­شود (شکل 2-1).2- Eustoma exaltatum L. Salisb (شکل 2-2). 3-Eustoma barkleyi Standley  (اوبرین و لیندسای[8]، 1993؛ آرمیتاژ و لائوشمن[9]، 1993؛ اسکرزیپکزاک[10] و همکاران، 1993؛ زاکای و ادری[11]، 2002).

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

1- Micropropagation                      2- Chieri                             3- Rout & Jain

1- Gentianaceae                                2- Texas blueble                            3- Tulip gentian

4 -Prairie gentian                              5- OBrien & Lindsay                    6- Armitage & Laushman

                                                7- Skrzypczak and  et al                    8- Zaccai & Edri                        

                                                                                                                        

لینک کمکی