فایل ورد (word) اثر تنش قطع آب و کود نيتروژن بر عملکرد و اجزاء عملکرد دو رقم کرچک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اثر تنش قطع آب و کود نيتروژن بر عملکرد و اجزاء عملکرد دو رقم کرچک صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اثر تنش قطع آب و کود نيتروژن بر عملکرد و اجزاء عملکرد دو رقم کرچک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : اثر تنش قطع آب و کود نیتروژن بر عملکرد و اجزاء عملکرد دو رقم کرچک

  فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

علوم باغبانی گرایش فیزیولوژی و اصلاح گیاهان داروئی

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

کرچک از خانواده فرفیون (Euphorbiaceae) دارای 331 جنس و 8000 گونه است که اغلب دارای شیرابه­های سمی­اند و گل­های تک­جنسی دارند (زرگری، 1383). کرچک (Ricinus communis) از جمله گیاهان صنعتی این خانواده محسوب می­شود (ولاک و استودولا، 1382). کرچک گیاهی چند ساله، علفی، بصورت درختچه­ای یا درختی کوچک با ارتفاع حدود 4 متر و برگ­های بسیار بزرگ و شبیه برگ انجیر، گل­های نر و ماده به صورت متمایز در نزدیک قسمت انتهای شاخه­ها رشد نموده و میوه به شکل کپسولی است که حاوی سه دانه می­باشد و دارای خارهای نرم، ساقه چوبی و تو خالی، گل آذین پانیکول مانند و در اصطلاح به نام شمعک، گل­های نر در پائین و گل­های ماده در قسمت بالا دیده می­شود (میر حیدر، 1385). جنس Ricinus فقط یک گونه دارد در این گونه تیپ­های قرمز و سبز دیده می­شود کولتیوار carmenctia وImpala  از نوع قرمزند که شمعک­های آن­ها به رنگ قرمز روشن، برگ­ها قرمز سبز و بذرهای آن قرمز تیره است (دوازده امامی و مجنون حسینی، 1378). کرچک نام ترکی گیاه و در فارسی به آن بید انجیر می­گویند (دوازده امامی و مجنون حسینی، 1378).

منشاء اصلی این گیاه حبشه بوده ولی امروزه به حدی پراکنده شده است که واریته­های متعدد از آن بر اثر کشت­های متوالی در نواحی مختلف کره زمین مشاهده می­شود، این گیاه در نواحی مختلف ایران از جمله خراسان، جنوب ایران و بلوچستان پرورش داده می­شود (فلوک، 1379)

گیاه کرچک نسبت به خشکی و شوری و خاصیت قلیایی خاک، بسیاری از آفات و حشرات و آلودگی شدید هوا مقاوم است. از نظر حاصلخیزی خاک بسیار کم توقع اما نسبت به سرما و یخبندان و غرقابی شدن زمین حساس است و چنانچه در زمان گلدهی گیاه کرچک با افزایش دما رو به رو شود به بسیاری از گرده­های گل خسارت وارد می­شود (زرگری، 1383).

کرچک گیاهی است نیمه گرمسیری که در سراسر مناطق گرم و گرمسیری رشد می­نماید کرچک به گرمای نسبتاً زیادی، یعنی 20 تا 25 درجه سانتی­گراد همراه با رطوبت کم نیاز دارد و روزهای بلند، روشن و آفتابی تابستان بهترین حالت برای رشد کرچک می­باشد، حرارت کمتر از 15 درجه باعث کاهش روغن و حرارت بالاتر از 35 درجه باعث کاهش روغن و پروتئین خواهد شد. این گیاه در مقابل گرما مقاوم است، کرچک زمین­هایی با pH 5 تا 5/6 را ترجیح می­دهد ولی می­تواند حتی 2pH= را تحمل نماید (فون ویک و وینک، 1378). از آفات مهم کرچک می­توان آگروتیس یا طوقه­بر و آبدزدک و انواع گونه­های جیرجیرک و ملخ­ها و سوسک­های جهنده و ساقه­خوران را نام برد که بسته به منطقه خسارت­های متفاوتی وارد می­سازند، استفاده از حشره­کش­ها در خاك یا در برنامه آبیاری و استفاده از طعمه­های مسموم و در شرایط حمله شدید سمپاشی خسارت را تا حد ممکن­ کاهش می­دهد. بیماری­های مهم کرچک عبارتند از سرکوسپورا Cercosppora ricinella، زنگ برگ Psedommona ssp و کپک کپسول Alternaria ricini که در مناطق مرطوب به گل­آذین آسیب فراوان می­رسانند، با روش­های زراعی می­توان کرچک­های قوی و سالم تولید نمود که در برابر بیماری­ها مقاوم باشند البته ضد عفونی بذر، تقویت خاک، روش­های صحیح آبیاری و استفاده از واریته­های مقاوم می­توانند اثرات بیماری را به نحو چشمگیری کاهش دهند (میرحیدر، 1385).

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

لینک کمکی