فایل ورد (word) : بررسي رابطه بين محافظه كاري و سرمايه گذاري شركتها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : بررسي رابطه بين محافظه كاري و سرمايه گذاري شركتها صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : بررسي رابطه بين محافظه كاري و سرمايه گذاري شركتها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: بررسی رابطه بین محافظه كاری و سرمایه گذاری شركتها

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

حسابداری

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

جدایی مدیریت و مالکیت سبب به وجود آمدن مساله نمایندگی می شود که این امر تضاد منافع را بین سهامداران و مدیران نتیجه می دهد. این تضاد منافع اغلب با مسائل نمایندگی در ارتباط است که خود ناشی از دو علت است:

1 )مشارکت کنندگان مختلف از اهداف و ترجیحات مختلفی بر خوردارند.

 2) مشارکت کنندگان نسبت به عملکرد،دانش و ترجیحات یکدیگر اطلاعات ناقصی دارند.

دنیس [1](2001) اعتقاد دارد که دو راه حل عمده برای حل مسئله نمایندگی وجود دارد : اولین راه حل همسو کردن منافع و دومین راه حل مربوط به نظارت می شود. بر اساس راه حل نظارتی مدیران پیوسته  نظارت می شوند و زمانی که در جهت منافع سهامداران حرکت نمی کنند کنترل می شوند. این امر سبب می شود که مدیران در جهتی فعالیت کنند که همسو با حداکثر کردن ارزش  برای سهامداران باشد. این مسئله اهمیت مسئله افشا را نمایان می­کند.مسائل نمایندگی به احتمال زیاد هنگام عدم همسویی مالکان و مدیران شدیدتر خواهد بود، اگر محافظه‌کاری واقعا نقشی در حل مشکلات نمایندگی ایفا کند، آنگاه انتظار می رود با افزایش تضاد منافع مدیران و مالکان، تقاضا برای محافظه‌کاری افزایش یابد. از سوی دیگر مشخص شده است که در صورت جدایی مالکیت از مدیریت، همسویی بین منافع مدیران و مالکان کمرنگ تر خواهد شد.

   محققان تا کنون تعاریف گوناگونی از محافظه کاری حسابداری ارائه داده اند، برخی از آنها مانند باسو  محافظه کاری حسابداری را این چنین تعریف کرده اند ” تمایل حسابداران به وجود سطح بالاتری از تایید پذیری برای شناسایی اخبار خوب ( سود ) نسبت به شناسایی اخبار بد (زیان )”.

واتز محافظه کاری حسابداری را این چنین تعریف میکند :

“لزوم تفاوت قائل شدن در اثبات پذیری شناسایی سود در مقابل زیان.” طبق این تعریف از محافظه کاری،پیش بینی سودهای آتی باید از قابلیت اثبات پذیری بیشتری نسبت به زیانهای آتی برخوردار باشد.

در کشور ما، کمیته فنی سازمان حسابرسی، در پیوست استانداردهای حسابداری، در بخش مفاهیم نظری گزارشگری، محافظه کاری را با لفظی دیگر، یعنی احتیاط به رسمیت می شناسد و آن را بعنوان یکی از اجزای خصوصیات کیفی قابل اتکا بودن، معرفی می نماید.

    تحقیقات اخیر محافظه کاری را به دونوع تقسیم کرده اند:نوع نخست محافظه کاری پیش رویدادی است که محافظه کاری مستقل از اخبار و محافظه کاری غیر شرطی نیز خوانده شده است . محافظه کاری پیش رویدادی از بکارگیری آن دسته از استانداردهای حسابداری ناشی می شود که سود را به گونه ای مستقل از اخبار اقتصادی جاری می کاهند. برای مثال شناسایی بدون درنگ مخارج تبلیغات و تحقیق وتوسعه به عنوان هزینه حتی در صورتی که جریانهای نقدی آتی مورد انتظار آنها مثبت باشد از این نوع است.

نوع دیگر محافظه کاری ،محافظه کاری پس رویدادی است که محافظه کاری وابسته به اخبار، محافظه کاری شرطی و عدم تقارن زمانی سود نیز خوانده می شود.

     محافظه کاری پس رویدادی به مفهوم شناسایی به موقع تر اخبار بد نسبت به اخبار خوب در سود است. به عنوان مثال قاعده اقل بهای تمام شده یا ارزش بازار وشناسایی نامتقارن زیانهای احتمالی در مقابل سود احتمالی از این نوع هستند.

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

[1]Denis

لینک کمکی