فایل ورد (word) بررسي تاثير ويژگي هاي خاص شرکت بر مديريت سود با استفاده از تغييرات در دفعات گردش داراييها و حاشيه سود خالص در شرکت¬هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي تاثير ويژگي هاي خاص شرکت بر مديريت سود با استفاده از تغييرات در دفعات گردش داراييها و حاشيه سود خالص در شرکت¬هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي تاثير ويژگي هاي خاص شرکت بر مديريت سود با استفاده از تغييرات در دفعات گردش داراييها و حاشيه سود خالص در شرکت¬هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : بررسی تاثیر ویژگی های خاص شرکت بر مدیریت سود

با استفاده از تغییرات در دفعات گردش داراییها و حاشیه سود خالص

در شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

حسابداری

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

هدف صورت های مالی ارائه اطلاعات تخلیص و طبقه­بندی شده درباره وضعیت مالی، عملکرد مالی و انعطاف­پذیری مالی واحد تجاری است که بر طیف گسترده­ای از استفاده­کنندگان صورت­های مالی در اتخاذ تصمیمات اقتصادی مفید واقع شود. رقم سود نیز یکی از اجزایی اطلاعات صورت­های مالی است که در تصمیم­گیری اشخاص برون سازمانی جهت برآورد ارزش سرمایه­گذاری، ارزیابی عملکرد شرکت و غیره موثر است.

سود خالص یكی از مهمترین اقلام تهیه شده با سیستم حسابداری است كه توسط استفاده­كنندگان درون و برون سازمانی به منظور گرفتن تصمیم­های اقتصادی مورد استفاده قرار می­گیرد. اهمیتی كه سود حسابداری برای استفاده­كنندگان از اطلاعات مالی دارد، باعث شده است كه مدیریت واحد تجاری به مبلغ و چگونگی تهیه و ارائه آن توجهی خاص قائل شود. دلایل احتمالی زیادی برای مدیریت سود وجوددارد. برای مثال، اگر شركتی سود باثباتی گزارش كند، سهامداران احساس اطمینان بیشتری خواهند كرد، مدیریت سود تاثیر مطلوبی بر ارزش سهام و هزینه سرمایه دارد، یا سهامداران اطلاعات بیشتری از اعلام سود به دست خواهند آورد.

بنابراین، با توجه به اهمیت سود و محتوای اطلاعاتی بالایی كه سود دارد مدیران همواره در تلاشند كه در راستای اهداف خاصی كه دنبال می­كنند، مبلغ سود گزارش شده را دستكاری نمایند. مسأله اصلی در رابطه با این مطلب، این است كه چرا مدیران به دنبال دستكاری سود هستند، چگونه سود را مدیریت می­كنند و پیامدهای این گونه رفتار چیست؟ و چه عواملی بر مدیریت سود شرکت ها تاثیر دارد؟ از عواملی كه می­تواند در مدیریت سود تأثیرگذار باشد، میزان بدهی و فرصت­های رشد، دفعات گردش دارایی­ها و حاشیه سود خالص شركت است، بنابراین در این پژوهش تلاش می­شود به بررسی اثر دفعات گردش دارایی­ها و حاشیه سود خالص شركت بر مدیریت سود با توجه به برخی از ویژگی های شرکت مانند اندازه، اهرم، نرخ رشد واندازه صنعت مورد آزمون قرار گیرد. جهت بررسی این موضوع از اطلاعات شرکت­های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و به وسیله رگرسیون چند متغیره استفاده شده است.

مدیریت سود در ادبیات حسابداری از مباحثی است كه در حوزه سود حسابداری مطرح می­شود. این مبحث در حسابداری از حدود ابتدای قرن بیستم به بعد با تحقیقات مختلفی توسط صاحبنظران رشته حسابداری شكل گرفت. هر یك از این پژوهش­ها از ابعاد خاصی و با عبارت متفاوتی نظیر دستكاری سود، هموارسازی سود و در نهایت مدیریت سود به موضوع پرداخته­اند.

شناخت مدیریت سود در ارزیابی عملکرد اقتصادی کنونی وپیش­بینی سودآوری آینده به منظور تعیین ارزش شرکت برای کاربران صورتهای مالی مهم است. اگر چه اغلب تشخیص مدیریت سود دشوار و وقت گیر است به ویژه در تعاریف عام مدیریت سود که در آن انگیزه خاصی برای مدیریت سود وجود ندارد.

در تجزیه و تحلیل دو پونت  بازده دارایی های یک شرکت ROA)) از نسبت فروش به خالص دارایی­های عملیاتی (ATO) و حاشیه سودخالص یعنی نسبت درآمد عملیاتی به فروش( (PMاستفاده می شود که در بیشتر موارد و به ویژه در کتابهای درسی از تجزیه و تحلیل صورت های مالی به طور گسترده­ای برای بررسی سودآوری و کارایی عملیاتی استفاده می شود. در تجزیه و تحلیل دو پونت فروش جهتی کلی به سرمایه گذاری و درآمد یک شرکت می دهد و خالص دارای های عملیاتی در ترازنامه و خالص درآمد عملیاتی در صورت سود و زیان ارتباط مستقیمی با فروش دارند.

به عبارت دیگر تغییرات ATO و MP تحقیقات بیشتری در تجزیه و تحلیل کیفت سود هستند باید توجه داشت که تغییرات خلاف جهت در  ATOو    PM می تواند نشانه مدیریت سود باشد. اساس این مشاهدات درترازنامه و صورت سود زیان است که تضمین می کند مدیریت سود باعث تغییر در خالص دارایی های عملیاتی ودرامد عملیاتی در یک جهت (افزایش یا کاهش)و ATOوPM   درخلاف آن جهت می شود. در سودهای که بوسیله فروش مدیریت می شوند این روابط بر قرار هستند: حاشیه سود در فروش های مدیریت شده از حاشیه سود در فروشهای مدیریت نشده بیشتر است اگر بازده دارایی ها در فروش های مدیریت نشده از بازده دارایی هادر فروش های مدیریت نشده کمتر باشد تغییرات مستقیم و مخالف در  PMوATO مکمل مفیدی برای اقلام تعهدی غیر عادی در تشخیص مدیریت سود است. (جانسن[1]،بهار 2012)

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

[1] -JANSEN

لینک کمکی