فایل ورد (word) : بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس جنسي زنان شيراز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس جنسي زنان شيراز صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : بررسي تأثير آموزش شناختي رفتاري بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس جنسي زنان شيراز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: : بررسی تأثیر آموزش شناختی رفتاری بر دانش، نگرش و اعتماد به نفس جنسی زنان شیراز

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

روانشناسی راهنمایی و مشاوره

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

تمایلات جنسی پدیده ای است كه اهمیت به آن امری واقع بینانه و نادیده انگاشتن آن از محالات می باشد،‌ چرا كه مانند سایر امیال غریزی انسان از آغاز  تولد كودك وجود داشته است و تناسب  با رشد او متحول و شكوفا می شود. در همین رابطه سازمان بهداشت جهانی  تعریفی را تحت عنوان بهداشت  جنسی ارائه داده است و در این تعریف این بهداشت را نوعی هماهنگی میان ذهن،‌ احساس و جسم  در نظر گرفته كه می تواند جنبه های عقلانی و اجتماعی انسان را در مسیر رشد شخصیت او سوق دهد (آرمان،‌ 1384).

زن و مردی كه با هم پیوند زناشویی می بندند،‌ جزئی از فطرت  انسانی یعنی غریزه انسانی را به تكامل می‌رسانند و بدون رفتن به بیراهه در قالبی مطمئن و ایمن،‌ این نیاز برطرف می شود تا مبنای آرامش  گردد  و راه انسان را در رسیدن به انسانیت خویش هموار سازند (جهانفر و مولایی نژاد،‌ 1380).

و لیكن هر از گاهی زوجین در این راه با مشكلاتی مواجه می شوند و از آنجا  كه  روابط زوج  بر چهار پایه  اصلی ارتباطات عاطفی،‌ شناختی،‌ اقتصادی و جنسی شكل می گیرد،‌ هر گونه اختلال در فرآیند دو طرفه این ارتباطات،‌ می تواند زمینه ای جهت بروز مشكلات و تزلزل در تحكیم خانواده باشد. ارتباطات جنسی،‌ اساسی جهت سلامت روان و بقای نسل سالم است. معمولاً اطلاعات جنسی به صورت پراكنده از دوران بلوغ و از طریق مطالعه، دوستان و محیط مدارس كسب می شود و افراد در شروع بزرگسالی بدون كسب اطلاعات كامل،‌ منسجم و واقعی،‌ زندگی مشترك خود را آغاز می كنند. بالطبع اطلاعات ناقص و غلط،‌ آمیختگی با خرافات و راهنمایی توسط افراد ناآگاه،‌ پایه ای جهت به خطر افتادن روان افراد می گردد. برخورداری از جسم سالم و روان آرام  باعث  سیر طبیعی روابط جنسی در زندگی خواهد شد و مشكلات طبی و مشغولیت های ذهنی و عاطفی عملكرد طبیعی جنسی را مختل می سازد ( آرمان و حسن زهرایی،‌ 1382 به نقل از عشقی،‌1385).

امروزه مشكلات جنسی بی نهایت شایع شده و به همین لحاظ برای كمك به تعداد زیادی از همسران یا افرادی كه اینگونه مشكلات را تجربه می كنند نیاز قابل توجهی به خدمات درمانی وجود دارد. هر چند برآورد دقیق میزان بروز اختلالات جنسی دشوار است،‌ اما مطالعات انجام شده بیانگر آن است كه 30 تا 50 درصد مردان و زنان با این مشكلات جنسی مواجهند (اسپنس[1]، 1991،ترجمه توزنده جانی و همكاران،  1382).

البته سکس در تمامی جوامع و مذاهب، یك تابو[2] است و پژوهش و تالیف در باب آن،‌ احتیاط ها و ملاحظات خاصی را می طلبد. این ضرورت آشكار،‌ در مشرق زمین و به خصوص میهن ما – كه شرم و حیا هنوز  جنبه معین و ملموسی دارد و دین مذهب،‌  حضوری چشمگیر و غیر قابل انكار را به رخ می‌كشد- بیشتر احساس می گردد (اوحدی،‌ 1384).

انگیزه و میل جنسی همانند سایر انگیزه  های بنیادین  آدمی بخش جدائی ناپذیر ماهیت زیستی- روانی-  اجتماعی او را تشكیل می دهد و روشن است كه كیفیت ارضای این انگیزه  نقش بسیار مهمی را در سلامت  فرد و اجتماع و دستیابی به آرامش و آسایش ایفا می كند. بسیاری از مشكلات انسان امروزی حاصل عدم   ارضای صحیح میل جنسی و نا آگاهی به ابعاد پیچیده این انگیزه بنیادین است. عدم شناخت صحیح انگیزه  جنسی و شیوه های درست و اخلاقی ارضای آن می تواند موجب بسیاری از ناخرسندیها و كج رویهای   فردی و متعاقب آن موجب نابسامانی های اجتماعی شود. انگیزه جنسی به مثابه آتشی است كه مهار صحیح و هدایت درست آن می تواند گرما بخش زندگی موجودات انسانی باشد،‌ ولی ناآگاهی به ماهیت و هدف فعالیت آن نتیجه ای جز از هم پاشیدگی كانون های گرم خانوادگی و تباهی و انحطاط انسانی نخواهد  داشت (نیكخو و آوادایس یانس،‌ 1380).

جهالت و ناآگاهی و افراط و تفریط،‌ دو خطر بالقوه بزرگ در تعامل انسان[3]  و جنسیت[4] است،‌ كه چنانچه با چشم فرو بستن بر حقایق و واقعیات و سركوب و رهبانیت های غیر علمی توام گردد،‌ می تواند نتایج بالقوه مخرب،‌ فاجعه آمیز و ویرانگری را در پی داشته باشد ناآگاهی در مورد مسائل جنسی،‌ می تواند  سرچشمه اضطراب،‌ تنش های روانی و افسردگی شود. بعضی از انسان ها برای غلبه بر چنین حالات  نامطلوب روانی، به سوء مصرف سیگار،‌ الكل،‌ مواد مخدر و داروهای آرام بخش پناه می برند. برخی از آن ها به دنبال تلاشی آگاهانه یا ناآگاهانه برای سركوب غریزه جنسی به عنوان منبع اضطراب و منشاء افسردگی   عملاً سال ها  و گاه تا پایان عمر در  دام اعتیاد روانی و جسمانی گرفتار می گردند. (اوحدی،‌ 1384).

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

[1]  Spence

[2]  Taboo

[3]  Human

[4]  Sex

لینک کمکی