فایل ورد (word) : بررسي نقش سرمايه اجتماعي در امنيت محلات شهر تهران با رويکرد امنيت محله محور (مطالعه موردي محلات منطقه 16 تهران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) : بررسي نقش سرمايه اجتماعي در امنيت محلات شهر تهران با رويکرد امنيت محله محور (مطالعه موردي محلات منطقه 16 تهران) صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) : بررسي نقش سرمايه اجتماعي در امنيت محلات شهر تهران با رويکرد امنيت محله محور (مطالعه موردي محلات منطقه 16 تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال آماده: بررسی نقش سرمایه اجتماعی در امنیت محلات شهر تهران با رویکرد امنیت محله محور

(مطالعه موردی محلات منطقه 16 تهران)

 فرم پروپوزال پر شده و تکمیل شده نیمه رایگان کارشناسی ارشد و دکتری آماده برای انجام پایان نامه و درس روش تحقیق برای رشته های مختلف

علوم و فنون امنیتی و جنائی

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

یکی از رسالت های پلیس محله اقدام به همکاری گسترده با نهادهای محلی و شهروندان به منظور حفظ بیشتر امنیت محلات است. چنان که پس از گذشت دو سال از اجرای این طرح در تهران شاهد افزایش امنیت و احساس امنیت در بین مردم بوده­ایم. وقتی می­گوییم پلیس محلی، یعنی اداره امور محله توسط ماموران پلیس، ولی زمانی که از امنیت محله محور سخن می­گوییم، منظور تامین امنیت محله و نهادهای حکومتی توسط مردم و نماینده­های مردم .

از مهم­ترین کارکردهای رویکرد محله محوری احیای هویت محلات قدیمی وایجاد هویت جدید برای محلات تازه شکل گرفته است. چرا که هویت افراد با هویت محله آن­ها عجین شده است و این محلات هستند که هویت افراد را شکل می­دهند و زمینه مناسب را برای پیش­گیری از جرم فراهم می­کنند. برای مثال در بافت­های فرسوده شهری به دلیل عدم توجه به الزامات کالبدی، اقتصادی، اجتماعی با از بین رفتن حس تعلق در این بافت­ها، زمینه­های لازم برای آسیب­های اجتماعی فراهم شده است. به همین خاطر امنیت اجتماعی در بافت­های فرسوده شهری یکی از دغدغه­های مدیریت شهری در دوران مدرن است. معمولاً این گونه محلات، مناطق امنی برای اجرای اعمال خلاف بزهکاران است. به علت وجود مکان­های مخروبه، نا امن و بی دفاع شهری و نبودن امکانات نظارت عمومی و کنترل اجتماعی در این مکان­ها، ناهنجاری­ها و آسیب­های اجتماعی بیشتری را مشاهده می­کنیم(افشارکهن،54،1382).

با تحولات اقتصادی در سطح شهرها، بخش مرکزی اغلب کلان شهرهای امروزی کمتر مورد سکونت افراد قرار می­گیرد و جمعیت شهری به حومه­ها پناه می­برند. از این رو بررسی رهیافت­های جدید ارتقای اجتماعی در بافت­های فرسوده می­تواند به تدوین راهکارهای مناسب برای هر منطقه از سطح شهر کمک کند.

پلیس می­خواهد امنیت پایدار ایجاد کند اما اگر امنیت فقط مبتنی بر قدرت و بدون توجه به فرهنگ، باورها، اعتقادات، مشارکت مردم و … باشد، صرفاً یک امنیت موقت را به دنبال خواهد داشت. اما برای ایجاد یک امنیت پایدار توجه به مؤلفه­های بالا ضروری است.

انگیزه جرم و اندیشه آن نباید به وجود بیاید، اما چگونه؟

هرچقدر توجه به مبانی اخلاقی در جامعه بیشتر باشد شاهد کاهش ناهنجاری­های اجتماعی خواهیم بود. برای اجرای قانون و کاهش این ناهنجاری­ها ضمانت­هایی دارد، اولین آن ضمانت خودکنترلی است که قوی ترین و کارآمدترین ضمانت اجرای قانون و عدالت است. قانون­گریزی باید در همگان یک ضد ارزش تلقی شود و افراد خود را موظف به اجرای عدالت و قانون­مداری بدانند(بیات،41،1388).

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

لینک کمکی