فایل ورد (word) دانلود پروپوزال تکميل شده و پر شده مطالعات زنان: بررسي اثر خوداشتغالي زنان روستايي بردرآمدخانوار: مطالعه ي موردي تعاوني هاي زنان روستايي دراستان فارس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) دانلود پروپوزال تکميل شده و پر شده مطالعات زنان: بررسي اثر خوداشتغالي زنان روستايي بردرآمدخانوار: مطالعه ي موردي تعاوني هاي زنان روستايي دراستان فارس صفحه می باشد دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) دانلود پروپوزال تکميل شده و پر شده مطالعات زنان: بررسي اثر خوداشتغالي زنان روستايي بردرآمدخانوار: مطالعه ي موردي تعاوني هاي زنان روستايي دراستان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

دانلود پروپوزال تکمیل شده و پر شده مطالعات زنان: بررسی اثر خوداشتغالی زنان روستایی بردرآمدخانوار: مطالعه ی موردی تعاونی های زنان روستایی دراستان فارس

قسمت هایی از پروپوزال:

1- بیان مسأله:

اشتغال از دیدگاه كلان اقتصادی از جنبه های مختلف هم چون درآمدزایی، تولید و كارآفرینی، توسعه دانش و فناوری و غیره اهمیت دارد. از دیدگاه اجتماعی نیز به انسان منزلت، جایگاه و موقعیت اجتماعی و حس اعتماد به نفس می بخشد. مشغول به كار شدن، استفاده از نیروهای ذاتی، مهارت ها، دانش و مدیریت شخصی برای شروع كار و به انجام رساندن فعالیت مختص گروه خاصی نیست.  مردان و زنان در یك جامعه می توانند با  موقعیت های كاری كه برای آنان فراهم می شود و یا خود خلق می كنند، به اشتغال بپردازند و در عین حال آن را تحت تأثیر قرار دهند. میزان اشتغال مانند هر متغیر اقتصادی و اجتماعی به طور مستقیم و یا غیرمستقیم تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد که از آن جمله می توان به میزان تولید، سرمایه گذاری، سطح دستمزدها، سطح قیمت ها، سیاست های دولت و تجارت خارجی اشاره کرد (پاسبان، 1385).

طی دو سه دهه ی اخیر با افزایش جمعیت، تقاضا برای کار افزایش پیدا کرده است. مشکلات پیدا کردن کار، میزان دستمزدها، عدم تناسب شغل با مدرک تحصیلی و به دنبال آن بیکاری، باعث شد خوداشتغالی و کارآفرینی به عنوان راه حل خارج شدن از معضل بیکاری مورد توجه قرار گیرد. این رویکرد از سوی سیاست گذاران و دولت مردان در قالب پرداخت وام و اعتبارات بانکی مورد حمایت قرار گرفت به دلیل پتانسیلی که طرح های کارآفرینی در ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری دارند. چون علاوه بر ایجاد اشتغال و منبع درآمد برای فرد کارآفرین، برای افراد دیگری نیز که جویای کار هستند اشتغال ایجاد می شود. اما از آنجا که دریافت این وام ها با توجه به مبلغ وام در ازای اخذ ضمانت و وثیقه هایی ممکن است، معمولا این وام ها توسط سرمایه داران دریافت می شود و افراد کم درآمد و یا با سرمایه های محدود و مخصوصا زنان که معمولا دسترسی شان به منابع محدود و فاقد زمین و وثیقه های لازم برای دریافت وام می باشند با مشکل مواجه شده و از کارآفرینی باز می مانند. از طرف دیگر درجوامع روستایی که بخش قابل ملاحظه ای از جمعیت کشور را در خود جای داده اند با توجه به اینکه از سطح تحصیلی و درآمدی کمتری برخوردار هستند کمتر به فکر خوداشتغالی و کارآفرینی هستند و اکثرا به شیوه ی سنتی با امکاناتی که در روستا در اختیار دارند به کشاورزی مشغول هستند. در این مسیر زنان روستایی نیز که تقریبا نیمی از جمعیت روستاها را تشکیل داده اند پا به پای مردان در فعالیت های کشاورزی مشارکت می کنند.

بر اساس مطالعات انجام شده زنان روستایی 40درصد از نیروی کار بخش کشاورزی را تشکیل می دهند و50 درصد از فعالیت های مربوط به تولیدات کشاورزی به وسیله آن ها انجام می شود. ضمن این که در تمام مراحل پرورش دام نقش بسزایی دارند و 75 درصد تولیدات صنایع دستی کشور نیز توسط آنها تولید می شود (آجیلی و دانایی، 1384). اما آمار و ارقام مربوط به فعالیت های زنان به دلایل گوناگون، واقعیت ها را نشان نمی دهد. به دلیل اینکه بیشتر زنان در مقابل کارشان پول دریافت نمی کنند و فعالیت های تولیدی آنها جز کارهای خانه به حساب می آید. به گونه ای که بر اساس آمار 1390 در روستاهای استان فارس جمعیت کل فعال از نظر اقتصادی 1/32 درصد بوده است که از این میزان 2/55 درصد را مردان و تنها 2/10 درصد را زنان تشکیل داده اند (مرکز آمار ایران، 1390). از اینرو زنان روستایی را نامرئی ترین مشارکت کنندگان در فرآیند اقتصادی می دانند (فانی[1]، 1996).

محدودیت دسترسی زنان به عوامل تولید (زمین، اعتبارات و تکنولوژی های پیشرفته)، قانع بودن به شرایط موجود، سطح تحصیلات اندک، آگاهی نداشتن از حقوق اساسی خویش و همچنین موانع فرهنگی و اجتماعی که زنان را عهده دار فعالیت خانه داری و تربیت و مراقبت فرزندان می دانند و اشتغال و فعالیت بیرون از منزل را به عهده ی مردان می دانند مهمترین موانع مشارکت زنان روستایی در بازار کار می باشند. در حالیکه زنان روستایی با داشتن تجربه و دانش بومی علاوه بر فعالیت خانه داری می توانند نقش مهمی در بازار کار و کارآفرینی داشته باشند و با کسب درآمد در رشد و توسعه ی اقتصادی کشور سهیم شوند (خانی و احمدی، 1388). در برنامه کار کنفرانس جهانی اصلاحات اراضی و توسعه ی روستایی نیز آمده است: زنان باید همگام و همپای مردان در فرآیند توسعه روستایی سهیم و شریک باشند و به طور کامل در بهبود وضع زندگی ساکنان مناطق روستایی، ایفای نقش نمایند (پورطرق، 1380). در همین راستا برای واقعی تر شدن نرخ مشارکت زنان روستایی در بازار کار، خوداشتغالی و کارآفرینی زنان روستایی و کسب درآمد به خصوص برای خانوارهای کم درآمد و فقیر، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست (شوهر به دلیل اعتیاد قادر به پرداخت نفقه همسر و فرزندانش نباشد.) با امکانات موجود در روستاها و کاهش فقر روستایی، از سوی دفتر امور زنان وزارت جهاد کشاورزی طرح هایی از جمله صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، طرح حضرت زینب (س) و تعاونی های زنان روستایی تشکیل شد که از بین آنها چون بنا به اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، بخش تعاون یکی از پایه های نظام اقتصادی کشور قلمداد شده و جایگاه آن جلوتر از بخش خصوصی قرار گرفته است (وزارت تعاون و کار و امور اجتماعی، 1384)، تعاونی های زنان روستایی مورد توجه بیشتری قرار گرفتند و گسترش بیشتری یافتند.

2- اهمیت و ضرورت تحقیق:

3- پیشینه تحقیق:

4- اهداف تحقیق:

..

5- فرضیه ‏های تحقیق:

..

6- مدل تحقیق

..

7- سوالات تحقیق:

..

8- تعریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

..

9- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

10- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهیزات و استانداردهای مورد استفاده در قالب مراحل اجرایی تحقیق به تفكیك):

ب- متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

..

ج – شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه‏ای) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فیش‏برداری و غیره) گردآوری داده‏ها :

..

د – جامعه آماری، روش نمونه‏گیری و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

..

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

..

ز- ابزار تحقیق:

..

هـ – روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها:

..

منابع :

..

پروژه آماده مدیریت، حسابداری، پروپوزال آماده تقریبا رایگان ارشد و دکتری روانشناسی، پرسشنامه و ترجمه آماده کشاورزی، علوم سیاسی، معماری، عمران و همه رشته های دانشگاهی، پروپوزال پر شده مدیریت آموزشی، تکنولوژی آموزشی، تربیت بدنی، ترجمه مقالات آماده، پروپوزال با مقاله بیس آماده

1- Fani

لینک کمکی