فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر دارای 77 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر :

دید کلی :
تغییر سازمانی طرح‌ریزی شده، كوشش آگاهانه برای بهبود كار كل سازمان با یكی از قسمت‌های عمده آن برای بالا بردن اثربخشی آن است اشخاصی كه سعی می‌كنند این تغییر را بوجود آورند، مشاوران و سازمانی را كه باید تغییر یابد در سیستم مشتری می‌نامند. تلاش‌های طرح‌ریزی شده، می‌تواند معطوف به فرد، گروه یا رفتار سازمانی باشد.


توضیحات کامل :

عنوان: فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر

 

فرمت فایل: word

تعداد صفحات:77

تغییر سازمانی طرح‌ریزی شده، كوشش آگاهانه برای بهبود كار كل سازمان با یكی از قسمت‌های عمده آن برای بالا بردن اثربخشی آن است اشخاصی كه سعی می‌كنند این تغییر را بوجود آورند، مشاوران و سازمانی را كه باید تغییر یابد در سیستم مشتری می‌نامند. تلاش‌های طرح‌ریزی شده، می‌تواند معطوف به فرد، گروه یا رفتار سازمانی باشد. (دعائی، ص 190، 1384)

اثربخشی فردی در فرایند تغییر:

یك سازمان از اعضای منحصر به فرد تشكیل شده و هر عضو ارزش‌ها، عقاید و انگیزه‌های خود را دارد، شیوه رهبری مدیریت عالی، هنجارها، ارزش‌ها و عقاید اعضای سازمان فرهنگ سازمانی را تشكیل می‌دهد اثربخشی و اجرای هر چه بهتر فرایند تحول سازمانی را می‌توان با ایجاد فرهنگی افزایش داد كه، در نیل به اهداف سازمانی كمك می‌كند و در عین حال نیازهای افراد را برآورده می‌كند.

تلاش‌های سازمان در راستای ایجاد تحولات كه بر اثربخشی افراد تأكید دارد طیف وسیعی از برنامه‌های آموزش غیر تخصصی تا برنامه‌های تربیت مدیر اجرایی پرقدرت را در بر می‌گیرد. این برنامه‌ها شامل فعالیت‌هایی است كه برای بهبود مهارت‌ها، توانایی‌ها و یا سطوح انگیزشی اعضای سازمان طرح‌ریزی می‌شود. بهبود مهارت‌های فنی و یا قابلیت‌های بین فردی جزو اهداف هستند اساس چنین كوشش‌هایی در این است كه كاركنان با مهارت‌ها و توانایی‌های بالاتر و با انگیزه‌تر بهتر می‌توانند سازمان را در رسیدن به اهداف توسعه یاری رسانند. تام پیترز معتقد است «هر كسی را در هر چیزی دخالت بدهید، اگر افراد واقعاً دخالت داده شوند هر كاری می‌توانند انجام دهند.»

اثربخشی گروهی در فرایند تغییر:

برنامه‌ریزی‌های ایجاد تحول و زمینه‌سازی برای انجام آن ممكن است بر واحد بنیانی سازمان، تیم یا گروه كاری، به عنوان وسیله‌ای برای بهبود اثربخشی سازمان تأكید كند. امروزه ما در میانه تغییرات انقلابی در نحوه مدیریت افراد در سازمان‌های صنعتی هستیم. سازمان‌هایی، مثل فورد، بوئینگ و غیره در حال حركت به طرف چیزی هستند كه به آن مشاركت بالا یا «خود مدیریت[1]» می‌گویند.(Cholese, p.34,1986)، پیش زمینه این رویكرد نوظهور این است كه سازمان‌ها اگر می‌خواهند در بازاری متلاطم از مزیت رقابتی پایداری برخوردار باشند، باید بر تعهد كاركنان خود اتكا كنند و بر بهبود فرایندهای حل مسئله و در عین حال بر رفع تضادها و مسائلی كه مانع از بهبود اثربخشی و بهره‌وری و توسعه شكرت می‌شود، بسیار تأكید كنند.

این فعالیت‌ها برای بهبود عملیات تیم‌های كاری طراحی شده و ممكن است بر فعالیت‌های وظیفه‌ای تأكید كنند. یعنی كاری كه گروه می‌كند یا با فرایند گروهی سروكار داشته باشند، مثل این كه گروه چگونه كار می‌كند و كیفیت روابط بین اعضای گروه چطور است. فرض این است كه گروه‌های كاری واحدهای اولیه سازمان‌اند و گروههای اثربخش‌تر در سازمان به سازمان بهتر منجر می‌شوند. گروههای اثربخش تر سبب افزایش انگیزه كاری و بهبود عملكرد و كاشه غیبت از كار و تر خدمت كاركنانم می‌شود همه این خصوصیات مثبت گروهی می‌تواند با تأثیرگذاری بر افراد آنها را برای رویارویی با تغییرات جدید آماده ساخته و زمینه پذیرش تغییر را در افراد افزایش دهد.

 

[1] SELF management

 

فایل ورد (word) مبانی نظری و پیشینه تحقیق ویژگی های فردی و سازمانی كاركنان با میزان پذیرش تغییر
فهرست مطالب

فرایند تغییر و عوامل تأثیرگذار بر آن

اثربخشی فردی در فرایند تغییر

اثربخشی گروهی در فرایند تغییر

اثربخشی سازمانی در فرایند تغییر

نقش برتر انسان در تغییر سازمانی

مدل‌های تغییر سازمانی/چهارچوب نظری

مدل تغییر رابینز

مدل شماره 2-2: مدل تغییر رابینز

مدل 6 بخشی ویزبورد

مدل S7

مدل فرایندی

چهارچوب نظری

الگوی اساسی فرایند تغییر

مرحله اول – خروج از انجماد

گام‌های اساسی در خروج از انجماد

خروج از انجماد و تحللی میدان نیرو

مرحله دوم – حركت و تغییر

مرحله سوم – انجماد مجدد

نیروها و محركه‌های تغییر / منابع مقاومت و عدم پذیرش تغییر

نیروها یا محركه‌های تغییر

انواع نیروهای تغییر

تحلیل میدان نیرو

مقاومت در برابر تغییر

علل و منابع مقاومت در برابر تغییر و عدم پذیرش تغییر آن از سوی كاركنان

الف) منابع مقاومت فردی:

ب) منابع مقاومت سازمانی:

غلبه بر مقاومت در برابر تغییر و استراتژی‌های آن:

1. آموزش و ارتباطات:

2-1. آموزش به عنوان یك ارزش

3-1. آموزش ویژه

آموزش حساسیت‌ها

2. مشاركت دادن و درگیر نمودن:

مفاهیم و تعاریف تعهد سازمانی

مدل پیشنهادی اثر نوع حرفه روی پیش شرط‌های تعهد سازمانی

مهارت (تخصص شغلی)

2. مذاكره و توافق

گروهها در سازمان

4. آلت دست قرار دادن و به كار گرفتن

5. سركوب آشكار و پنهان

منابع

لینک کمکی