فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان دارای 58 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان :

دید کلی :
به طور کلی سازمانها سه ویژگی مشترک دارند؛ 1- مقاصد و اهداف مشخصی دارند،2- از آحاد انسانی تشکیل شده‎اند و3- دارای ساختاری منظم و مشخص می باشند.


توضیحات کامل :

عنوان: فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان (تالیف دکتر سید رضا سید جوادین)

 

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 58

 

فایل ورد (word) پاورپوینت مروری جامع بر نظریه های مدیریت و سازمان
فهرست:

فصل 1- تعاریف و مفاهیم مدیریت و سازمان

فصل 2- مثال‎های طبقه‎بندی نظریه‎های سازمان و مدیریت

فصل3- سیر تحول نظریه‎های مدیریت

فصل 4- خلاقیت

فصل 5- برنامه ریزی

فصل 6- تصمیم گیری و حل مساله

فصل 7- برنامه ریزی استراتژیک یا راهبردی

فصل 8 – سازماندهی

فصل 9- هدایت و رهبری

فصل 12- کنترل

 

فصل 1- تعاریف و مفاهیم مدیریت و سازمان

به طور کلی سازمانها سه ویژگی مشترک دارند؛
1- مقاصد و اهداف مشخصی دارند،2- از آحاد انسانی تشکیل شده‎اند و3- دارای ساختاری منظم و مشخص می باشند.

ابعاد سازمان مفهومی است که بیانگر ویژگی های خاص سازمان می باشد. 1- رسمی گرایی 2- تخصص گرایی 3- داشتن استاندارد 4- سلسله مراتب اختیارات 5- پیچیدگی 6- تمرکزگرایی 7- حرفه‎ای گرایی و 8- نسبت کارکنان از ابعاد ساختاری سازمان می باشد. ابعاد محتوایی سازمان نیز عبارت است از؛ 1- اندازه 2- فن آوری سازمان 3- محیط 4- هدف‎ها و راهبردها و 5- فرهنگ. پیچیدگی در سازمان‎ها به معنای تعداد کارها یا نظام های فرعی است که در درون یک سازمان انجام می شود. سازمانی که تصمیم گیری در سطوح مدیریتی بالای آن انجام می گیرد را سازمان متمرکز می نامند و هنگامی که تصمیم گیری به سطوح پایین تر سازمان تفویض گردد، آن سازمان را غیر متمرکز می نامند.

فرهنگ سازمان نشان دهنده ی مجموعه‎ای از ارزش ها ، باورها، هنجارها و ادراکاتی است که کارکنان در آن سهیم می باشند. پیشرفت‎های مخابراتی و اینترنت موجبات رفع محدودیت هایی مانند فاصله،نژاد و ملیت گشته و روند تدلید دانش را تسهیل کرده است. این نحوه‎ی تولید دانش باعث به وجود آمدن سازمان‎هایی شده است که وجود خارجی ندارند و سرمایه‎گذاری در رابطه با محل یا ساختمان فیزیکی سازمان صورت نمی گیرد.صاحب نطران این نوع از سازمان را سازمانهای مجازی می نامند. یادگیری سازمانی به معنای بهبود فعالیت‎ها از طریق درک بهتر و دانش بهتر است. کارآفرینی سازمانی به مفهوم فراگرد یا فرایند شکار فرصت‎ها به وسیله‎ی افراد یا سازمان‎ها بدون در نظر گرفتن منابع موجود در اختیار آنها می باشد.

لینک کمکی