فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان دارای 171 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان :

دید کلی :
فیزیوکراسی یا فیزیو کراتیسم  به معنی تسلط طبیعت و در واقع آموزه اقتصاد ملی طبیعت می‌باشد. دوران حیات این مکتب از سال همزمان با «تابلوی اقتصادی» دکتر کنه بنیان‌گذار این مکتب تا سال یعنی در تاریخ انتشار کتاب معروف و ارزشمند «ثروت و ملل» آدام اسمیت می‌باشد.


توضیحات کامل :

عنوان: فایل ورد (word) پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان

 

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 171

 

روند تکامل مکتب اقتصادی پدیده ها و واقعیات اقتصادی در اندیشه انسان تاثیر دارد و تفکر او را برای توجیه و حل مساله ای بر می انگیزد، تلاش فکری انسان برای بیان رابطه حتمی و مطلق بین پدیده های اقتصادی، نظریات اقتصادی گوناگونی را شکل می دهد که دارای یک شیوه بررسی و در مدار اصول یکسانی باشد و یک مکتب اقتصادی را ایجاد می کند.

هر مکتب اقتصادی بر مبنای یک سری اصول و دیدگاه های رایج در جامعه و به علل و موجبات خاصی پدید آمده است. در بررسی مکاتب و رویکردهای اقتصادی ناگزیر از بررسی و مطالعه علل پیدایی هر مکتب هستیم. هر مکتب بر اساس نیازهای بشری و عقاید اجتماعی شکل می گیرد که با شرایط زمانی و مکانی سازگار بوده و با گذشت زمان از اهمیت و اعتبارش کاسته می شود.

مبدا و شروع نگاه به اقتصاد به صورت مدرن و علم دانشگاهی به تفکرات اقتصادی قبل از نیمه دوم قرن 18 یعنی زمانی که آدام اسمیت کتاب «ثروت ملل» خود را به رشته تحریر درآورده، بر می گردد.

در بین سال های 1500 که مرکانتیلیست ها پا به عرصه وجود می گذارند تا سال 1776 یعنی سالی که کتاب ثروت ملل نوشته شده، شرایط بسیار گوناگونی در زمان ها و مکان های متفاوت مشاهده می شود. خصوصیات به وجود آمده در طی دوره اخیر، تفاوت قابل ملاحظه ای را با دوره های قبل به وجود آورده است، از جمله به وجود آمدن مکاتب اقتصادی که تفکرات نظام مند و واحدی را در اندیشه و شکل دهی سیاست گذاری ها ایجاد کرده اند.

مکاتب

مسایل و مشکلات اقتصادی خیلی جلوتر از نیمه دوم قرن 18 یعنی زمانی که آدام اسمیت کتاب ثروت مال را بیان می کند قابل طرح است.

لینک کمکی