فایل ورد (word) بررسي تاثير مقدار فرکانس فرآيند تيگ پالسي بر تحولات ريزساختاري اتصال جوشکاري سوپرآلياژ Hastelloy B-2

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي تاثير مقدار فرکانس فرآيند تيگ پالسي بر تحولات ريزساختاري اتصال جوشکاري سوپرآلياژ Hastelloy B-2 دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي تاثير مقدار فرکانس فرآيند تيگ پالسي بر تحولات ريزساختاري اتصال جوشکاري سوپرآلياژ Hastelloy B-2  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي تاثير مقدار فرکانس فرآيند تيگ پالسي بر تحولات ريزساختاري اتصال جوشکاري سوپرآلياژ Hastelloy B-2،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي تاثير مقدار فرکانس فرآيند تيگ پالسي بر تحولات ريزساختاري اتصال جوشکاري سوپرآلياژ Hastelloy B-2 :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس سراسري دستاوردهاي نوين در مهندسي مواد، مکانيک و هوافضا

تعداد صفحات :5

چکیده مقاله:

در این تحقیق، تاثیر مقدار فرکانس فرآیند PC-GTAW بر تحولات ریزساختاری اتصال جوشکاری سوپرآلیاژ Hastelloy B-2 مورد بررسی قرار گرفت. تعدادی ورق به ضخامت 1mm از سوپرآلیاژ Hastelloy B-2 تهیه شد و برای جوشکاری آنها از فرآیند جوشکاری تیگ پالسی (PC-GTAW) با مقادیر فرکانس 1 و 2 هرتز و فلز پرکننده Hastelloy X استفاده گردید. به منظور بررسی تحولات ریزساختاری مناطق مختلف اتصالات جوشکاری شده، از میکروسکوپ نوری (OM)، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) و طیف سنجی پراش انرژی پرتو ایکس (EDS) استفاده شد. نتایج نشان داد که افزایش فرکانس در فرآیند PC-GTAW منجر به افزایش عرض و عمق جوش می شود. هنگامی که فرکانس افزایش می یابد، همپوشانی پالس ها افزایش یافته و حرارت در فاصله زمانی کمتری به حوضچه مذاب وارد می شود و ابعاد جوش افزایش می یابند. همچنین مشاهدات ریزساختاری نشان داد که افزایش فرکانس در فرآیند PC-GTAW منجر به افزایش اندازه دندریتها در فلز جوش و افزایش وسعت منطقه متاثر از حرارت (HAZ) می شود.

لینک کمکی