فایل ورد (word) اثر محلول پاشي براسينواستروييد بر بهبود عملکرد و اجزاي عملکرد گندم (رقم سيروان) تحت تنش خشکي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اثر محلول پاشي براسينواستروييد بر بهبود عملکرد و اجزاي عملکرد گندم (رقم سيروان) تحت تنش خشکي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اثر محلول پاشي براسينواستروييد بر بهبود عملکرد و اجزاي عملکرد گندم (رقم سيروان) تحت تنش خشکي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) اثر محلول پاشي براسينواستروييد بر بهبود عملکرد و اجزاي عملکرد گندم (رقم سيروان) تحت تنش خشکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) اثر محلول پاشي براسينواستروييد بر بهبود عملکرد و اجزاي عملکرد گندم (رقم سيروان) تحت تنش خشکي :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش بين المللي و سومين همايش ملي مديريت پايدار منابع خاک و محيط زيست

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

در این پژوهش تاثیر محلول پاشی براسینواسترویید (0، 8/0 و 16/0 میکرو مولار) روی عملکرد دانه و اجزای عملکرد گندم (رقم سیروان) تحت شرایط تنش خشکی (50 و 100% ظرفیت زراعی)، به صورت فاکتوریل در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با چهار تکرار، در سال 1395 در گلخانه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان بررسی گردید. نتایج نشان داد که تنش خشکی موجب کاهش معنی دار بیوماس، عملکرد و اجزای عملکرد گندم گردید. در مقابل، محلول پاشی براسینواسترویید باعث بهبود و افزایش معنی دار این پارامترها در شرایط تنش و غیر تنش گردید. در مجموع، استفاده از براسینواسترویید در مناطق گرم و خشک (مشابه کرمان) می تواند، تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود و افزایش عملکرد گندم داشته باشد.

لینک کمکی