فایل ورد (word) بررسي ميزان توزيع برخي فلزات سنگين در خاکرخ خاک ها (منطقه موردي : اراضي کشاورزي فلاورجان اصفهان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي ميزان توزيع برخي فلزات سنگين در خاکرخ خاک ها (منطقه موردي : اراضي کشاورزي فلاورجان اصفهان) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي ميزان توزيع برخي فلزات سنگين در خاکرخ خاک ها (منطقه موردي : اراضي کشاورزي فلاورجان اصفهان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي ميزان توزيع برخي فلزات سنگين در خاکرخ خاک ها (منطقه موردي : اراضي کشاورزي فلاورجان اصفهان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي ميزان توزيع برخي فلزات سنگين در خاکرخ خاک ها (منطقه موردي : اراضي کشاورزي فلاورجان اصفهان) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش بين المللي و سومين همايش ملي مديريت پايدار منابع خاک و محيط زيست

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

فلزات سنگین از مهم ترین عوامل آلوده کننده محیط زیست به ویژه در مناطق با فعالیت های انسانی بالا می باشند. وجود فلزات سنگین در اتمسفر، خاک و آب مشکلاتی برای تمام موجودات زنده ایجاد می نماید. این تحقیق با هدف بررسی توزیع برخی فلزات سنگین در خاکرخ اراضی خاکهای کشاورزی شهرستان فلاورجان اصفهان انجام گرفت. در این مطالعه پس از حفر 10 خاکرخ و نمونه برداری از هریک ازاعماق خاکرخ آنها غلظت کل عناصر سرب، روی، کادمیم و سلنیوم توسط اسید نیتریک 5 نرمال عصاره گیری و با استفاده از دستگاه جذب اتمی تعیین شد. نتایج نشان داد که که سه عنصر سرب، کادمیوم و سلنیوم منبعی غیر از مواد مادری دارند و منشاء این عناصر موارد غیر طبیعی و حاصل از فعالیت های صنعتی از طریق فرونشست غبارات اتمسفری، معدنی و کودهای شیمیایی می باشد. با توجه به نتایج گفته شده، برای کاهش خطرات بلندمدت زیست محیطی پیشنهاد می گردد، پایش مستمر عناصر سنگین در خاک و منابع آب صورت گیرد.

لینک کمکی