فایل ورد (word) پيامد کاربرد هيوميک اسيد بر جذب عناصر غذايي کم مصرف توسط دانهال هاي پسته در شرايط تنش خشکي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) پيامد کاربرد هيوميک اسيد بر جذب عناصر غذايي کم مصرف توسط دانهال هاي پسته در شرايط تنش خشکي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) پيامد کاربرد هيوميک اسيد بر جذب عناصر غذايي کم مصرف توسط دانهال هاي پسته در شرايط تنش خشکي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پيامد کاربرد هيوميک اسيد بر جذب عناصر غذايي کم مصرف توسط دانهال هاي پسته در شرايط تنش خشکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پيامد کاربرد هيوميک اسيد بر جذب عناصر غذايي کم مصرف توسط دانهال هاي پسته در شرايط تنش خشکي :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش بين المللي و سومين همايش ملي مديريت پايدار منابع خاک و محيط زيست

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

هدف از این پژوهش بررسی تاثیر کاربرد هیومیک اسید بر جذب عناصر غذایی کم مصرف و رشد دانهال های پسته، در شرایط تنش خشکی بود. این پژوهش در گلخانه به صورت آزمایش فاکتوریل با دو فاکتور تنش خشکی در 3 سطح (شاهد یا 80 درصد، 60 درصد و 40 درصد ظرفیت زراعی) و هیومیک اسید در 3 سطح (شاهد، 1 و 2 گرم هیومیک اسید در کیلوگرم خاک)، در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی در سه تکرار انجام شد. نتایج نشان داد با افزایش تنش خشکی در خاک، وزن خشک اندام هوایی و مقدار آهن، روی، مس و منگنز جذب شده در اندام هوایی کاهش یافت. کاربرد هیومیک اسید سبب افزایش معنی دار وزن خشک و مقدار آهن، روی، منگنز و مس جذب شده در اندام هوایی شد. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که کاربرد هیومیک اسید می تواند با افزایش رشد دانهال های پسته و جذب عناصر غذایی کم مصرف توسط آن ها در افزایش بردباری آن ها به تنش خشکی موثر می باشد.

لینک کمکی