فایل ورد (word) ساخت کامپوزيت زمينه آلومينيومي تقويت شده با ذرات شيشه فلز به روش شکل دهي در حالت نيمه جامد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ساخت کامپوزيت زمينه آلومينيومي تقويت شده با ذرات شيشه فلز به روش شکل دهي در حالت نيمه جامد دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ساخت کامپوزيت زمينه آلومينيومي تقويت شده با ذرات شيشه فلز به روش شکل دهي در حالت نيمه جامد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ساخت کامپوزيت زمينه آلومينيومي تقويت شده با ذرات شيشه فلز به روش شکل دهي در حالت نيمه جامد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ساخت کامپوزيت زمينه آلومينيومي تقويت شده با ذرات شيشه فلز به روش شکل دهي در حالت نيمه جامد :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : ششمين کنفرانس بين المللي متالورژي پودر

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

با توجه به روش های متعدد تولید کامپوزیت های زمینه آلومینیومی و محدودیت های موجود، می توان از فرآیند حالت نیمه جامد هم چون تیکسوفورمینگ استفاده نمود. فرآیند تیکسوفورمینگ پودری تلفیقی از دو فرآیند متالورژی پودر و تیکسوفورمینگ متداول است. در واقع در این روش عملیات پرهزینه زینتر کردن (مورد استفاده در متالورژی پودر)، حذف شده و در نهایت قطعه ایی با توزیع مناسب تقویت کننده و عاری از حفرات و مک ها بدست می آید. در کامپوزیت های زمینه فلزی غالبا از تقویت کننده های سرامیکی که دارای معایب زیادی هستند، استفاده می-شود. با استفاده از مواد جدیدی هم چون آلیاژهای آمورف فلزی به عنوان جایگزین تقویت کننده های سرامیکی می توان به میزان زیادی مشکل را برطرف نمود. کامپوزیت های زمینه آلومینیومی با تقویت کننده آمورف تا به حال به روش های حالت جامد (روش متالورژی پودر، پرس در کانال زاویه-دار و فرآیند اصطکاکی اغتشاشی) و فرآیند حالت مایع (مذاب خورانی) تولید شده اند. قابل ذکر است، که در میان روش های تولید کامپوزیت زمینه آلومینیوی با تقویت کننده ی آمورف فلزی همان طور که اشاره شد، تاکنون از فرآیندهای حالت نیمه جامد استفاده نشده است. در پژوهش حاضر، کامپوزیت زمینه آلومینیوم 520 با wt.%45 تقویت کننده آمورف فلزی Ni55Nb35Si10 برای اولین بار با استفاده از فرآیند تیکسوفورج پودری با خواص ساختاری و مکانیکی بالا، با موفقیت تولید شد. سختی نمونه های ریختگی و کامپوزیتی به ترتیب (1/0)HV 103 و 280 بدست آمد. تنش تسلیم فشاری نمونه کامپوزیتیMPa 794 و ازدیاد طول آن 15% بدست آمد، که استحکام تسلیم به میزان 248% نسبت به حالت ریختگی(MPa228) افزایش داشته است. در کامپوزیت تولیدی به روش تیکسوفورج پودری ترکیب عالی از استحکام و ازدیاد طول حاصل شد.

لینک کمکی