فایل ورد (word) مشخصه يابي غيرمخرب تغييرات ريزساختاري ناشي از اعمال شرايط متفاوت عمليات تف جوشي در قطعات متالورژي پودر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مشخصه يابي غيرمخرب تغييرات ريزساختاري ناشي از اعمال شرايط متفاوت عمليات تف جوشي در قطعات متالورژي پودر دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مشخصه يابي غيرمخرب تغييرات ريزساختاري ناشي از اعمال شرايط متفاوت عمليات تف جوشي در قطعات متالورژي پودر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مشخصه يابي غيرمخرب تغييرات ريزساختاري ناشي از اعمال شرايط متفاوت عمليات تف جوشي در قطعات متالورژي پودر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مشخصه يابي غيرمخرب تغييرات ريزساختاري ناشي از اعمال شرايط متفاوت عمليات تف جوشي در قطعات متالورژي پودر :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : ششمين کنفرانس بين المللي متالورژي پودر

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

عملیات تف جوشی یکی از مراحل مهم در تولید قطعات متالورژی پودر است. یکی از مشخصه های مهم در این فرایند، حساسیت شدید پیشرفت آن نسبت به دماست، به گونه ای که در دماهای بالا، افزایش سرعت فرایند تف جوشی و چگالی به عنوان اثرات مثبت و افزایش در اندازه دانه و تحمیل هزینه ی بالاتر به عنوان اثرات منفی در نظر گرفته می شوند. لذا، تنها انجام عملیات در شرایط دمایی مناسب، منجر به همگن شدن قطعه و بهبود خواص ریزساختاری و مکانیکی آن خواهد شد. در این پژوهش، با هدف مشخصه یابی غیرمخرب تغییرات ریزساختاری، قطعات با ترکیب شیمیایی ثابت پس از پرس شدن، در بازه ی دمایی °C 1000 تا °C 1120 (مدت 30 دقیقه) تف جوشی شدند. سپس تمامی نمونه ها تحت آزمون هیسترزیس مغناطیسی قرار گرفته و ارتباط بین مشخصه های مکانیکی با مشخصه های مغناطیسی حاصل از روش غیرمخرب بررسی شده است. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که روش غیرمخرب پیشنهادی قابلیت تعیین خواص مکانیکی شامل استحکام کششی، استحکام تسلیم و انعطاف پذیری قطعات که تحت شرایط متفاوت دمایی در فرایند تف جوشی قرار گرفته اند، را داشته و از آن می توان در بازرسی قطعات در خطوط تولید انبوه صنعتی بهره برد.

لینک کمکی