فایل ورد (word) بررسي دقت اندازه گيري پارامتر تراوايي به وسيله نمودار NMR در يکي از مخازن ماسه سنگي جنوب ايران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي دقت اندازه گيري پارامتر تراوايي به وسيله نمودار NMR در يکي از مخازن ماسه سنگي جنوب ايران دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي دقت اندازه گيري پارامتر تراوايي به وسيله نمودار NMR در يکي از مخازن ماسه سنگي جنوب ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي دقت اندازه گيري پارامتر تراوايي به وسيله نمودار NMR در يکي از مخازن ماسه سنگي جنوب ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي دقت اندازه گيري پارامتر تراوايي به وسيله نمودار NMR در يکي از مخازن ماسه سنگي جنوب ايران :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي تحقيقات جديد در شيمي، مهندسي شيمي و نفت

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

کسب پارامترهای مخزنی از مراحل مهم برنامه ریزی جهت تولید از مخازن هیدروکربوری می باشد. تراوایی یکی از مهمترین خواص مخزنی محسوب می گردد که نقش تعیین کننده ای در افزایش بازیافت و نگه داشت تولید را دارد. یکی از روش های اندازه گیری تراوایی با استفاده از ابزارهای چاه پیمایی، نمودارهای تشدید مغناطیسی هسته (NMR) می باشند. در این پژوهش ابتدا توسط نمودارهای مخزنی مرسوم، سازند ماسه سنگی در یکی از میادین نفتی جنوب ایران مورد ارزیابی قرار گرفته و نواحی دارای پتانسیل مخزنی مشخص شده است. سپس تلاش گردید که دو پارامتر تراوایی و توزیع اندازه حفرات در بخش ماسه سنگی اندازه گیری گردد. شیوه های بکار گرفته شده برای ارزیابی این پارامترها، روش نمودار تشدید مغناطیسی هسته (ابزار (CMR-PLUS و روش استفاده از ابزار MDT بوده است که نتایج تراوایی حاصل از تشدید مغناطیسی هسته با نتایج حاصل از MDT مورد مقایسه قرار گرفت. لازم به ذکر است که به منظور مقایسه دقیق تر نتایج تراوایی حاصل ازNMR و تراوایی MDT ، تشدید مغناطیسی هسته با سه مدل تخمین تراوایی (Timur-Coates, Taper Timur-Coates, SDR) با استفاده از نرم افزار ژیولاگ محاسبه گردیده است. در انتها نتایج نشان داد که اندازه گیری تراوایی با استفاده از شیوه تشدید مغناطیسی هسته در مخزن ماسه سنگی از دقت بسیار خوبی برخوردارمی باشد.

لینک کمکی